Větší auto pro Michálka

Ústí nad Labem / Zbierku organizuje Věra Kirschnerová zc.manzes@akt05.aksureV

{}
0 %

Větší auto pro Michálka

Vybraných 422 078 Kč z 450 000 Kč
Zostáva -969 dní
94 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. apríl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Michálek je 13letý veselý kluk, který se narodil s vrozeným hydrocefalem (zvýšené množství mozkomíšního moku). K tomu se přidaly další diagnózy – epilepsie, kvadruplegie, těžká mentální retardace, hypotonie a zraková vada. O chlapce se od narození starají prarodiče a jeho teta, která je zároveň jeho asistentkou.

Míša odpovídá vývojově 10měsíčnímu dítěti. Potřebuje tak neustálou péči. S naší pomocí si sedne a přetočí se. Mentálně je na tom lépe. Všechno od nás pochopí a odpoví jo anebo kývá hlavou ne. Dorozumívá se zvuky nebo neverbální komunikací.

Vnuk navštěvuje pravidelně terapie, jako jsou intenzivní cvičení nebo hipoterapie. Bohužel musíme dojíždět do vzdálených center, cesta tak zabere 1,5 až 5 hodin. V našem malém autě se cestuje čím dál hůř.

Michálek jízdy autem miluje a pokaždé, když někam jedeme, se těší už den předem.

Roste jako každý kluk, přestože je oproti zdravým dětem menší, do našeho auta už se mnohem hůře usazuje a jeho invalidní vozík je na každodenní nakládání a vykládání dost těžký. Vnuk zároveň potřebuje různé pomůcky, bez kterých se neobejdeme a ani ty se pomalu nevejdou do auta. Společně s tím cestuje také jeho asistenční pes.

V letošním roce 2021 máme po sedmi letech nárok na nový příspěvek na motorové vozidlo. Stát přispívá 200 000 Kč, ale na vyhovující velké auto typu tranzit je to bohužel málo. Autosalony nám nabídly slevu, k tomu prodáme naše auto ale i přesto nám ještě část financí chybí.

Chceme vás proto poprosit o pomoc se zakoupením vyhovujícího auta pro Míšu. V takovém autě bude mít velký prostor na nohy, mohl by mít vyhovující zdravotní autosedačku a taky nebudeme stále přemýšlet, co si sebou na 3týdenní terapii můžeme vzít.

Děkujeme.

Nové auto

25. 10. 2021

Tak už jsme se dočkali😍🚘. To bude jízda a 😍. Ted se s tím jen zkamarádit a budu spokojená😍. Tímto bych ráda poděkovala všem kdo nám sdílel sbírku,kdo přispěl a jakkoliv pomohl🙏. Nejde ani slovy vyjádřit jak si toho vážím a jak jsem za to ráda že se sbírka povedla♥️.

Poděkování

06. 04. 2021

Dobrý den

Tímto bych chtěla poděkovat všem dárcům kteří nám pomohli s naplnění sbírky. Velmi si vaší pomoci vážíme. Díky vám budeme moct pořídít velké auto které bude vyhovovat Michálkovým potřebám. Auto bude s plošinou na které vyvezu rovnou Míšu na vozíku do auta a tak si alespoň ulehčím manipulaci která je s Míšou už dost náročná.

Zbierku dosiaľ podporili 1930 darcov

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

259 Kč — Terézia Gurová pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Míšo, máš kolem sebe bezva lidičky :-)“
250 Kč — Hanina pred 3 rokmi

„Aby se Vám lépe a snáze cestovalo :) “
500 Kč — Barča pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
66 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
60 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
118 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více