Ukrajinská rodina pomáhající obětem války potřebuje vaši podporu

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond Save Ukraine zc.eniarkuevas@ofni

{}
0 %

Ukrajinská rodina pomáhající obětem války potřebuje vaši podporu

Vybraných 1 623 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -657 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

For English press here.

Jsme ukrajinská rodina žijící několik let v České republice. Jakmile začala válka na Ukrajině, zaregistrovali jsme nadační fond Save Ukraine a začali jsme jeho prostřednictvím a s jeho pomocí posílat požadované zásoby obětem války na Ukrajině.

Druhá část naší rodiny zůstala na Ukrajině a začala provozovat humanitární centrum ve Lvově.

Situace je stále kritická

Lidé z oblastí zasažených válkou na Ukrajině stále trpí nedostatkem úplně základních potřeb – mezi nimi jsou také miminka, děti a jejich maminky i těhotné ženy!  Společně se nám zatím podařilo pomoci distribuovat více než 400 tun humanitární pomoci obětem války ve městech, kam se jiné organizace nedostanou. Nyní je situace taková, že finanční podpora se zpomalila, ale žádosti a potřebnost stále přibývají.

Naší misí je v tuto chvíli posbírat prostředky pro 2 kamiony těchto potřeb do Čerkasy, kde je ukryto v tuto chvíli více než 100 000 lidí.

Spolu můžeme pomoci významné části žen a dětí.

Jak sbírka obětem války pomůže?

Získali jsme od našich partnerů v Itálii a Řecku materiální pomoc potřebných věcí pro zaslání humanitární pomoci, nachází se v ní především dětské plenky velikosti 4-6, ženská hygiena, mýdla a šampony pro děti, prací prášky, zubní pasty a další potřeby akutní nouze. Nyní tyto věci potřebujeme dostat na Ukrajinu do Lvova, což je ale v tuto chvíli nelehký úkol, jelikož nám chybí finance na transport.

Pomoc si následně převezmou dobrovolníci z Kyiv Volunteer, kteří denně poskytují jídlo téměř 13 000 lidem – naše zásoby díky nim poputují do zdravotnických zařízení a porodnic, sirotčinců a domovů pro seniory atp.

Vyslání jednoho kamionu včetně řidiče s touto pomocí vyjde na 20 000,-. Čím více se ve sbírce vybrere, tím více kamioů s pomocí budeme schopni vyslat!

Obrovské díky všem i za malý příspěvek! Vážíme si každé vaší pomoci.

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Sergey pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi