Ubytování pro 55 maminek a dětí z Ukrajiny

Brno-Bystrc / Zbierku organizuje DEFINE GROUP s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Ubytování pro 55 maminek a dětí z Ukrajiny

Vybraných 136 302 Kč z 600 000 Kč
Zostáva -542 dní
23 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše společnost Define Future s.r.o. koupila v Brně Bystrci objekt vhodný k rekonstrukci. Jelikož nás situace na Ukrajině silně zasáhla, rozhodli jsem se, že náš objekt poskytneme maminkám s dětmi z Ukrajiny, které opustily svoji zemi před válkou.

Za pomoci dobrovolníků z řad našich přátel, rodiny a lidí ze sociálních sítí jsme úplně prázdný objekt vybavili základním nábytkem (postele, stoly, židle, skříně) a elektronikou pro běžný život (rychlovarná konvice, lednička, fén, mikrovlnka, plotýnky na vaření a další).

V tuto chvíli zde máme 97 maminek s dětmi (od 6. měsíců do 18 let, v nejbližších týdne přibude do našeho centra také jedno miminko). Když se otevřeli evakuační koridory, tak se podařilo dalším ženám s dětmi dorazit do bezpečí a jelikož se na nás obracely stávající maminky s prosbou o pomoc pro jejich blízké, rozhodli jsme se navýšit původní kapacitu z 55 míst na necelou 100.

V našem objektu jsme zřídili společenskou místnost, kde si děti mohou hrát, maminky se setkávat a společně i jíst. Díky oddílu Tom Sluníčko zde probíhají také aktivity pro děti a jejich maminky (kroužky malování a tvoření, terapeutická sezení, kurzy češtiny apod.).

Většině dětí jsme zajistili školní docházku v nedalekém okolí, aby mohly pokračovat ve svém vzdělávání, pokud tuto možnost nemají prostřednictvím on-line výuky na Ukrajině. Maminkám pomáháme s jednáním na úřadech a najít si práci. Zajistili jsme pro děti školní potřeby, oblečení a další běžné potřeby k životu (léky, zdravotní péče apod.).

Maminkám neúčtujeme žádné peníze za poskytnuté ubytování, ani stravu (často přišly jen s jednou taškou pro sebe i své dítě) a i nadále jim chceme pomoci usnadnit začátek v nové zemi. První měsíce jsme všechny náklady hradili sami, čímž se naše finanční možnosti již vyčerpali. Budeme rádi za každý příspěvek, který nám pomůže udržet tento projekt v chodu a nadále takto uprchlíkům z Ukrajiny pomáhat.

Děkujeme každému z Vás, kdo spolu s námi pomáhá. 

Potřebujeme Vaši pomoc s úhradou na energie, potraviny, drogerii, školní pomůcky pro děti, léky a zdravotnický materiál. Naše měsíční náklady odhadujeme na 200 000 Kč za měsíc, jelikož se jedná o starší 3podlažní budovu. Prosíme Vás o pomoc!

Patrón zbierky 1

DEFINE GROUP s.r.o.

Organizátorem a partnerem sbírky je firma DEFINE GROUP s.r.o.

Zbierku dosiaľ podporili 73 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

122 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

255 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

9 181 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

131 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

1 100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

250 Kč — Petra a Dušan pred 2 rokmi

777 Kč — Pavel P. pred 2 rokmi

122 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

5 000 Kč — Vlastimil Krejčíř pred 2 rokmi