Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Bílina / Zbierku organizuje Vladimíra Baumgartnerová zc.manzes@1vgmuab

{}
0 %

Terezka boj nevzdává. Pojďme jí ho ulehčit

Vybraných 122 927 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -1428 dní
123 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. júl 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Terezka se narodila předčasně, na svět se podívala již ve 26.týdnu těhotenství. Hned po narození jí osud nadělil první životní výzvu a malá bojovnice prodělala krvácení do mozku, posléze následoval hydrocefalus (zavodnění mozku). Drobounká holčička vážila při příchodu na svět pouhých 980 g a měřila 37 cm.

Ve 2 měsících jí byl zaveden V-P shunt, katétr zajišťující odtok mozkomíšního moku hromadícího se v mozkových komorách. Osud nenechal malou Terezku vydechnout a nadělil jí další životní podpásovku v podobě spastické kvadruparézy (jedna z nejtěžších forem dětské mozkové obrny, kdy dochází k ochrnutí všech končetin).Ve 4 letech jí byla diagnostikována epilepsie, a navíc je Terezka téměř slepá.

Rodina naráží na byrokracii…

Přes špatné prognózy lékařů, kdy konstatovali naději na dožití pouhých sedmi let, je dnes Terezka 18letá slečna statečně bojující, i přes nepřízeň osudu, o každý další den na tomto světě. Jako by rodina Terezky neprožívala již tak těžkou životní situaci, musí se navíc pouštět do boje s byrokracií.

Aktuálně maminka Terezky řeší pořízení nového invalidního vozíku a trupové ortézy. Žádost o nový vozík, který by Terezka potřebovala a byl navržen přímo pro její diagnózu, VZP zamítla a ani odvolání nebylo úspěšné.

Navíc VZP zamítla i požadavek na novou trupovou ortézu, a to i přes vyjádření protetika o nevyhovujícím stavu stávající ortézy, kterou rodina používá již 2,5 roku. Opěrky hlavy tlačí Terezku do ramen, upínací bezpečnostní pásy (které mají vést od krku) jsou už v oblasti lopatek a boční peloty, rovnající skoliózu podpěrou v podpaží, má pod prsy a z toho důvodu padá na stranu. Poněkud se totiž zapomnělo na to, že mladá dáma roste.

Poslední invalidní vozík dostala Terezka v roce 2014 od VZP. Ten ale již nemá a byl vyřazen i na VZP. V roce 2014 vážila Terka 30 kg, dnes už má ale 50 kg. Také měřila 140 cm a nyní měří 163 cm. Evidentně zdravotní pojišťovnu nezajímá, že je Terka dospělý člověk, který má jiné potřeby než dvanáctileté dítě.

Pojďte a ukažme, že u nás v severočeské Bílině umíme podpořit dobrou věc a pomoci někomu, kdo naši pomoc opravdu potřebuje a udělat mu ten život příjemnější. Vždyť Terezka je NAŠE, bílinská...

Zbierku dosiaľ podporili 91 darcov

22 222 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Darujeme ze srdce“
400 Kč — Michaela pred 4 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Darujeme ze srdce“
305 Kč — Michaela Meisnerová pred 4 rokmi

30 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Hodně štěstíčka “
400 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Od Terezky pro Terezku ♡“
1 000 Kč — Anonymní dárce pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
17 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!