Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Veselí nad Moravou / Zbierku organizuje Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Vybraných 187 500 Kč z 180 000 Kč
Zostáva -797 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. september 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před osmi lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než pět minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku. Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

 Aby mohl Lukáš rehabilitovat, absolvovat masáže a cvičení, potřebuje se snadno dopravit ze svého bytu v prvním patře. Bohužel už mi dochází fyzické síly, a tak chci pro syna pořídit svislou zvedací plošinu. Bude se tak nejen lépe dostávat ze svého bytu na rehabilitace, ale bude také více v kontaktu s okolím.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun. Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy!

Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením v místě bydliště jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 37 let a je pořád odkázán na pomoc druhých.

Dovolte, abych Vás touto cestou požádala o pomoc se získáním částečných finančních prostředků na svislou zvedací plošinu, která nám velmi ulehčí při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti. Plošina vyjde na 454 tisíc korun. Budeme žádat Úřad práce o příspěvek 250 tisíc korun, část našetříme a Vás prosíme o pomoc se zbývajícími 180 tisíci, které nás dělí od cílové rovinky.

Děkuji Vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si Vaší pomoci.

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše 

Poděkování všem dárcům

05. 10. 2021

Vážení dárci,

chtěla bych moc poděkovat za obrovskou finanční podporu pro mého syna Lukáše. Cílem sbírky bylo získat potřebné finance na zakoupení svislé zvedací plošiny do bytu. Podařilo se vybrat nádhernou částku 187.500 Kč. Začátkem příštího roku nám tak dle domluvy firma Altech provede instalaci plošiny. A od jara 2022 se bude moci náš syn Lukáš lépe a bezpečněji dopravovat do  svého bytu, moc Vám za to děkujeme. Velmi si vážíme obrovské vlny solidarity, podpory a pochopení.

Maminka Lukáše

 

Zbierku dosiaľ podporili 258 darcov

„Vážení dárci sbírka je úspěšně u konce. Děkuji Vám všem jménem syna Lukáše za všechny finanční příspěvky. Vám všem patří velké díky Lukášova maminka “
4 000 Kč — Dagmar Rybecká pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Bojuj chlape, to, že jsi mezi námi má smysl..“
1 221 Kč — Sabča Kyjov pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 112 Kč — SBĚRÁČEK pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
95 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
61 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
179 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více