Společně rozmluvíme Matýska

Mělník / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Společně rozmluvíme Matýska

Vybraných 252 Kč z 78 000 Kč
Zostáva 57 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem maminka 3 dětí, z toho prostřední má vzácnou genetickou vadu – Tuberózní sklerózu. Je to onemocnění postihující různé orgány. Tvoří se při něm "nezhoubné nádorky". Což způsobuje různé komplikace.

Matýskovi tak po operaci hlavy museli zavést shunt, aby mu odváděl mozkomíšní mok. Má nádorky v hlavičce, což nám způsobilo hydrocefalus, epilepsii, těžkou mentální retardaci a autismus.

Začal nám chodit až ve 2 letech a 8 měsících, za to děkujeme především neurorehabilitacím. Tyto rehabilitace jsou však velmi finančně náročné, a proto nám v minulosti s náklady na ně pomohly různé nadace. Momentálně jsou ale naše možnosti vyčerpány, a tak se obracíme na vás.

Matýsek na rehabilitace dochází od svých 18 měsíců. Chodit se sice naučil, ale pořád je co vylepšovat a cvičit. Teď se momentálně soustředíme na jemnou motoriku a logopedii.

Synovi je teď 3 a půl roku a jeho vývoj je na úrovni 1 roku.

Jak sbírka pomůže?

Prosím, pomozte nám, aby Matýsek mohl dělat další pokroky, a i nadále navštěvovat terapie, na které půjde výtěžek této sbírky. Jelikož mám doma ještě 2 malé rošťáky, tak jsou pro nás tyto terapie bez vaší pomoci nedosažitelné.

Matýsek se neumí obléknout, najíst, napít a u ničeho nevydrží, ale díky speciálním neurorehabilitacím, by to jednou mohl zvládnout. Matýsek vůbec nemluví, jen křičí, nebo vydává nějaké zvuky, ale slova vůbec, a tak nás naše logopedka učí, jak s Matýskem pracovat, aby se trošku rozmluvil. Prosím, pomozte nám na naší cestě.

Děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred týždňom