Společně rozmluvíme Matýska

Mělník / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Společně rozmluvíme Matýska

Amount raised 252 Kč of 78 000 Kč goal
Left 22 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 18. June 2024

Help by sharing

Jsem maminka 3 dětí, z toho prostřední má vzácnou genetickou vadu – Tuberózní sklerózu. Je to onemocnění postihující různé orgány. Tvoří se při něm "nezhoubné nádorky". Což způsobuje různé komplikace.

CITACE1: Matýskovi tak po operaci hlavy museli zavést shunt, aby mu odváděl mozkomíšní mok. Má nadorky v hlavičce, což nám způsobilo hydrocefalus, epilepsii, těžkou mentální retardaci a autismus.

Začal nám chodit až ve 2 letech a 8 měsících, za to děkujeme především neurorehabilitacím. Tyto rehabilitace jsou však velmi finančně náročné, a proto nám v minulosti s náklady na ně pomohly různé nadace. Momentálně jsou ale naše možnosti vyčerpány, a tak se obracíme na vás.

Matýsek na rehabilitace dochází od svých 18 měsíců. Chodit se sice naučil, ale pořád je co vylepšovat a cvičit. Teď se momentálně soustředíme na jemnou motoriku a logopedii.

CITACE2: Synovi je teď 3 a půl roku a jeho vývoj je na úrovni 1 roku.

Podnadpis: Jak sbírka pomůže?

Prosím, pomozte nám, aby Matýsek mohl dělat další pokroky, a i nadále navštěvovat terapie, na které půjde výtěžek této sbírky. Jelikož mám doma ještě 2 malé rošťáky, tak jsou pro nás tyto terapie bez vaší pomoci nedosažitelné.

Matýsek se neumí obléknout, najíst, napít a u ničeho nevydrží, ale díky speciálním neurorehabilitacím, by to jednou mohl zvládnout. Matýsek vůbec nemluví, jen křičí, nebo vydává nějaké zvuky, ale slova vůbec, a tak nás naše logopedka učí, jak s Matýskem pracovat, aby se trošku rozmluvil. Prosím, pomozte nám na naší cestě.

Děkuji.

1 donations

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago