Společně pro Elu! Požár jí zničil bydlení.

Praha 3 / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Společně pro Elu! Požár jí zničil bydlení.

Vybraných 25 046 Kč z 155 000 Kč
Zostáva -637 dní
16 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše kamarádka Ela je občankou Běloruska, ale z politických důvodů, které v Bělorusku panují, se rozhodla odejít.

Česká republika je pro Elu novým domovem již sedmým rokem.

Osudný den

Pracuje jako kadeřnice a plně se začlenila do společenského života. Pracuje na plný úvazek, odvádí daně a ráda by zde zůstala natrvalo. Jednoho dne, když odešla do práce, se jí stala v nájemním bytě tragédie, za kterou stojí příběh jak z neuvěřitelného filmu.

U Ely doma došlo k požáru, který pravděpodobně zapříčinil její kocour, se kterým žila přes dva roky. Odpoledne jí volali z kanceláře majitele domu k ní do práce, že z jejích oken jde kouř, a že tam nejspíše hoří. Odešla z práce a bohužel to tak bylo. Na místě již byly hasičské jednotky a hasily požár bytu. Její kocour na místě zemřel. Dle vyjádření hasičů vyskočil na elektrický sporák a tlapkou otočil knoflík sporáku, který tak rozpálil. To je onen příběh jako z neuvěřitelného filmu.

Nehledě na to, že Ela přišla o kocoura a spoustu osobních věcí, čelí nyní četným následkům škody v bytě způsobené tímto požárem. Kuchyně je zcela zničená, musejí se vyměnit podlahy, zdi byly popraskané, takže se část musí okopat na základ a nahodit, udělat nové sádrokartonové stropy, vyměnit elektrické rozvody v celém bytě, sanovat a vymalovat a samozřejmě pořídit zničené vybavení (kuchyňská linka, spotřebiče, pračka, osvětlení apod.).

Jelikož měla smlouvu o nájmu bytu, nelze nájem vypovědět předčasně a majitel jí nechce ani povolit odejít dřív, než bude byt v původním stavu. Takže i když tam nebydlí, musí hradit nájemné, což je pro Ely příjmy likvidační

Vzniklé škody ale budou nakonec ještě vyšší, než byl původní odhad. Ela se snaží vyhledat různé zdroje pomoci, ale snažit se bude i ze svých příjmů, a jak jen to bude v jejích silách se na uhrazení škod bude podílet. Proto bychom jí chtěli pomoci, aby byl byt co nejdříve v pořádku a mohla začít nový start jinde.    

Moc děkujeme!

Poděkování

24. 01. 2023

Ráda bych poděkovala všem dárcům, díky jejichž příspěvkům jsem mohla uspíšit rekonstrukci bytu, ve kterém proběhla sanace, opravy omítek a podlah, výměna elektrických rozvodů, výmalba, oprava oken a dveří. Dále jsem mohla pořídit novou kuchyňskou linku a v neposlední řadě odvézt zničené vybavení.

Ještě jednou děkuji za pomoc.

Ela

Zbierku dosiaľ podporili 38 darcov

21 € — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

350 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi