Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

Vršovice, Louny / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

Vybraných 63 006 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -85 dní
105 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. september 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Náš 9letý Dominik má těžký autismusADHD a mentální retardaci. Péče o něj je vzhledem k jeho duševnímu stavu velmi náročná. Neustále musí být pod dohledem.

Syn je fyzicky – tedy mobilně – v pořádku, to znamená, že na některé pomůcky, jako je speciální kočárek nemáme od pojišťovny nárok.

Domču milujeme, ale abychom o něj mohli i nadále pečovat a zároven si udržel alespoň kousíček kontaktu s okolním světem je pro nás právě tato pomůcka naprosto nezbytná. Nemáme hlídání, ani nikoho, kdo by nám pomohl. 10 let jsme nikde nebyli. Jediná možnost, jak jít aspoň trochu ven, je dojet někam autem, kde není moc lidí, ideálně nikdo a syna dát do kočárku a kousek se projít. Žijeme spolu s manželem a dcerou Klárkou (17 let), která studuje střední školu.

Hlavně pro dceru je to velmi obtížné. Domča je od narozeni velmi ukřičený, nespí a teď se přidala i agrese. Nemluví, je uvězněný ve svém světě a spousta věcí z našeho světa ho děsí. Potýká se s problémy s vyprazdňováním, musíme ho i sami krmit. Nikdy jsme nebyli společně na výletě, nic společně nemůžeme podnikat, ani třeba jen jít nakoupit. Syn tohle vůbec nezvládá. Jsem s ním pořád doma, když má dobrou náladu, zvládne být chvilku na dvorku. 

 Nemůžeme se sejít všichni v jedné místnosti, v Dominikovi se hned probouzí agrese, chce být u všech a u všeho, dcera se nemůže pořádně učit.

Jak nám sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky půjde právě na kočárek, který tolik potřebujeme.

Mimo dům není prakticky možné se bez kočárku hnout. Domča nikam nechce, nebo naopak utíká a vůbec si neuvědomuje nebezpečí, jakému se v mnoha situacích vystavuje. Pak se vzteká, je agresivní a hlasitě křičí. Když už tedy někam musíme, tak pouze autem a mimo auto používáme kočárek. Ten už je ale bohužel Dominikovi malý a potřebovali bychom proto urgentně již větší.

Cena za takový kočárek přesahuje 60 tisíc, jak jsme nedávno zjistili. Budu moc vděčná za každou částku, kterou nás podpoříte, jelikož sami to nezvládneme. Manžel pracuje, ale já jsem doma a musím o syna každý den na plný úvazek pečovat

Je to vyčerpávající a náročné, ale děláme, co můžeme. Nechtěli jsme nikoho „obtěžovat“, ale kočárek syn opravdu potřebuje a my to bez vás nezvládneme.

Děkujeme za každou pomocnou ruku.

 

Zbierku dosiaľ podporili 85 darcov

„🧡“
3 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

20 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„Prajem vsetko dobre“
121 Kč — Monika pred 3 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

400 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

50 Kč — Aneta pred 3 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi