Snazší péče o Járu díky roční asistenci

Velké Poříčí / Zbierku organizuje Jaroslava Šolcová Křepelková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Snazší péče o Járu díky roční asistenci

Vybraných 18 936 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -630 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

8,5 let strachu, bolesti, ale také naděje a bezmezné lásky. Takový je příběh paní Jaroslavy a jejího 29letého syna Járy. Před 8,5 lety změnila jejich život nehoda, při které upadl do vigilního kómatu. Byla to klukovina, která se podepsala na dvou lidských životech. Kluci přivázali Járu a jeho kamaráda Davida na malou motorku. David náraz do stromu nepřežil.

Jára byl s vážným zraněním mozku převezen do královéhradecké nemocnice, kde mu zachránili život. Po půl roce těžkého boje se vrátil zpátky domů. „Bylo to pro nás velice těžké. Neměla jsem nikoho, kdo by mi s Jarouškem pomohl. Myslela jsem si, že to nezvládnu… ale rozhodla jsem se bojovat,“ vzpomíná maminka.

Od té doby vypadá každý jejich den stejně – cvičení, krmení pomocí hadičky zavedené do žaludku, přebalování, polohování… pořád dokola. Jaroslava vozí syna také na masáže a kraniosakrální terapii, navštěvují logopeda a cvičí zrakovou terapii. Veškeré náklady přitom hradí sama.

24hodinová péče o ležícího syna, který váží 93 kg se na mém zdraví podepsala. Mám velké problémy se zády, trpím revmatickou artritidou, a tak už musíme mít asistentku. Měsíčně nás nutná asistence vyjde na 5 000,- Kč.

Celodenně se starám o syna, a tak nemohu chodit do práce. Bohužel je ale situace pro mě samotnou už neúnosná. Už jednou jste Járu podpořili, aby necítil bolesti a mohl prodělat neurorehabilitace, čímž jste mu moc ulehčili a vždycky vám za to budu vděčná.

Těm rodinám, které se nacházejí v podobné životní zkoušce bych chtěla vzkázat: Nevzdávejte to, věřte a bojujte, určitě se vám to vrátí. Vždyť je štěstí, že vůbec máme tu šanci bojovat!

My se také nikdy nevzdáme a budeme vám – dárcům moc vděční, když nás na této cestě podpoříte. Járova maminka.

Zbierku dosiaľ podporili 21 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Příspěvek pro Járu“
200 Kč — Zdena Smrčkova pred 2 rokmi

80 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Jardo preji hodne sily!“
250 Kč — Angelika pred 2 rokmi

„Váš příběh je názornou ukázkou toho, jak jeden okamžik může převrátit život naruby. Přeji Vám hodně sil. “
777 Kč — Jindřiška Müllerová pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Ať se Járovi i Vám daří. Hodně sil. “
200 Kč — Jana Čejpová pred 2 rokmi

„Milá Jarčo milí Jarouši, jste náš poklad a život. A nedá mi to vás takto podpořit. Beru vás jako rodinu.Vždy jsem pro Vás připraven podat pravou ruku.Jarda.“
1 500 Kč — Jaroslav Laštůvka pred 2 rokmi

500 Kč — Hana U pred 2 rokmi