Snazší péče o Járu díky roční asistenci

Velké Poříčí / Organizer: Jaroslava Šolcová Křepelková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Snazší péče o Járu díky roční asistenci

Amount raised 18 936 Kč of 60 000 Kč goal
Left -546 days
32 % z původního cíle
The campaign has ended 04. June 2022

Help by sharing

8,5 let strachu, bolesti, ale také naděje a bezmezné lásky. Takový je příběh paní Jaroslavy a jejího 29letého syna Járy. Před 8,5 lety změnila jejich život nehoda, při které upadl do vigilního kómatu. Byla to klukovina, která se podepsala na dvou lidských životech. Kluci přivázali Járu a jeho kamaráda Davida na malou motorku. David náraz do stromu nepřežil.

Jára byl s vážným zraněním mozku převezen do královéhradecké nemocnice, kde mu zachránili život. Po půl roce těžkého boje se vrátil zpátky domů. „Bylo to pro nás velice těžké. Neměla jsem nikoho, kdo by mi s Jarouškem pomohl. Myslela jsem si, že to nezvládnu… ale rozhodla jsem se bojovat,“ vzpomíná maminka.

Od té doby vypadá každý jejich den stejně – cvičení, krmení pomocí hadičky zavedené do žaludku, přebalování, polohování… pořád dokola. Jaroslava vozí syna také na masáže a kraniosakrální terapii, navštěvují logopeda a cvičí zrakovou terapii. Veškeré náklady přitom hradí sama.

24hodinová péče o ležícího syna, který váží 93 kg se na mém zdraví podepsala. Mám velké problémy se zády, trpím revmatickou artritidou, a tak už musíme mít asistentku. Finanční náročnost mě ale nutí požádat vás o pomoc s jejím placením.

Celodenně se starám o syna, a tak nemohu chodit do práce. Bohužel je ale situace pro mě samotnou už neúnosná. Už jednou jste Járu podpořili, aby necítil bolesti a mohl prodělat neurorehabilitace, čímž jste Jarouškovi moc ulehčili a vždycky vám za to budu moc vděčná.

Těm rodinám, které se nacházejí v podobné životní zkoušce bych chtěla vzkázat: Nevzdávejte to, věřte a bojujte, určitě se vám to vrátí. Vždyť je štěstí, že vůbec máme tu šanci bojovat!

My se také nikdy nevzdáme a budeme vám moc vděční, když nás na této cestě podpoříte. Járova maminka

21 donations

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Příspěvek pro Járu”
200 Kč — Zdena Smrčkova 2 years ago

80 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Jardo preji hodne sily!”
250 Kč — Angelika 2 years ago

“Váš příběh je názornou ukázkou toho, jak jeden okamžik může převrátit život naruby. Přeji Vám hodně sil. ”
777 Kč — Jindřiška Müllerová 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať se Járovi i Vám daří. Hodně sil. ”
200 Kč — Jana Čejpová 2 years ago

“Milá Jarčo milí Jarouši, jste náš poklad a život. A nedá mi to vás takto podpořit. Beru vás jako rodinu.Vždy jsem pro Vás připraven podat pravou ruku.Jarda.”
1 500 Kč — Jaroslav Laštůvka 2 years ago

500 Kč — Hana U 2 years ago