Sloní sirotci potřebují i vaši pomoc!

ČR / Zbierku organizuje Lucie Karlovská Migasová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Sloní sirotci potřebují i vaši pomoc!

Vybraných 5 045 Kč z 111 132 Kč
Zostáva 99 dní
5 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Podpořte náš sirotčinec pro malá slůňata, který se rozkládá v jižní části ostrova Sri-Lanka a je v něm kolem 50 sloních sirotků!

Sirotčinec byl založen v roce 1995 a je ojedinělý tím, že jeho chovanci jsou vráceni zpět do volné přírody, když dosáhnou věku 6 let, kdy už se o sebe dokáží sami postarat. Sloni se potom vypouští do přilehlého Národního parku Uda Walawe, který se rozkládá na ploše asi 30 tisíc hektarů a jeho nedílnou součástí je i rozlehlá vodní nádrž Uda Walawe. Proto se přesný počet slůňat průběžně mění, ale je v něm stále 30-50 malých slonů. Malá slůňata jsou vychovávána už trochu odrostlejšími slony a je zde několik „mahutů“ – ošetřovatelů, kteří je 2krát denně přikrmují mlékem a také se starají o zdraví a dostatek přírodní potravy.

Název tohoto kouzelného místa – „Elephant Transit Home“ dokládá, že tento sirotčinec je jen přechodným domovem pro osiřelá malá slůňata, která by ve volné přírodě sama zahynula.

Malou výjimkou je jeden dospělý slon, který přišel o jednu nohu a nemohl se tedy pohybovat. V sirotčinci mu vyrobili umělou nohu, kterou mu každé ráno nasazují, aby byl schopen alespoň menšího pohybu ve speciální velké kóji, kde ho i pravidelně krmí.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na potřeby sloních sirotků. Především na dodávky sušeného mléka a financování veterinářů a další potřeby.

Náš sirotčinec je částečně dotován vládním programem na pomoc slonům, ale z většiny je odkázán na sponzorské dary a dobrovolnou pomoc místních občanů. Pomáháme si i tím, že 2krát denně umožňujeme místním lidem i turistům z povzdáli pozorovat přikrmování slůňat mlékem, za což se vybírá mírné vstupné.

Je to moc krásná podívaná, jak ti nejmenší se teprve učí používat svůj chobot a také jak starší slůňata učí ty nejmenší, jak si přidržovat větve, aby mohli jíst jejich listy nebo plody.

Po jídle se vždy koupou v přilehlém jezírku. V informačním centru sirotčince jsou vystaveny fotografie všech slůňat, které tu zrovna mají na starost a také se dozvíme spoustu zajímavých informací o životě těchto nádherných tlustokožců.

Moc vám předem děkujeme za jakýkoliv finanční příspěvek, který půjde nejen na péči o slona bez nohy a sloní sirotky. Vaše podpora pomůže sloním sirotkům v přípravě na jejich další svobodný život v přírodě, což je naše mise. Pojďte nás na této cestě podpořit!

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

QR dp 202

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

777 Kč — S.Ch. pred 2 týždňami

„Lucinko posílam na sloníky 777Kč paZdena“
777 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

535 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

373 Kč — Rodina Edgerley pred 2 týždňami

777 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

777 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami