Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

Ukrajina / Zbierku organizuje Olí Štrejbarová & Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Senioři v ukrajinských domovech akutně potřebují pleny

Vybraných 242 094 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -613 dní
242 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 02. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Senioři zůstávají  uvěznění v sociálních zařízeních, přišli o rodinu i základní hygienické potřeby. Sehnat pro ně místa v českých domovech seniorů je obtížně stejně jako jejich přeprava

Olga věnovala celý svůj profesní život novinařině a tak věděla, že je nesmysl kontaktovat ministra vnitra zavaleného prací i korespondencí. A protože za úspěšným mužem stojí vždy silná žena, spojila se s Marií Rakušanovou. Ta okamžitě začala s pomocí a hledáním možných cest. Zjistila, že situace je v tomto směru opravdu vážná. Prioritně teď probíhá evakuace žen a dětí. Senioři zůstávají většinově v domovech, pokud se ti, kterým síly stačí, nerozhodli odcestovat po vlastní ose. Ambasáda je schopná nabídnout pomoc v případě, že se najdou místa v českých domovech seniorů, kam by je pomohli přepravit. Respektive přiblížit je do Polska nebo na Slovensko, odkud by byla přeprava možná. Jejich zásobování humanitární pomocí probíhá tak, jak současná situace dovolí. 

“Dostala se ke mně od kamarádky informace, že domovy v Kyjevě zoufale volají o pomoc s dodávkou jednorázových plen pro seniory. Na místě bychom měli ženu, která je dokáže domovů předat. Jenže jak je dostat do Kyjeva? Oslovila jsem Člověka v tísni. Dovolat se nedá, což chápu, a tak čekám na odpověď mého mailového dotazu. Jistě se najde cesta. Pomoc nabízí i paní Rakušanová a znesnáze21. Vždycky jsem sázela na dobrotu lidí a vždycky se tahle sázka proměnila ve výhru, která pomohla seniorům. I Ježíškova vnoučata stojí jen na pomoci a propojení lidí. na ničem jiném. Proto se nehodlám vzdát a říkat si, že už to chudáci nějak doklepou. Připadá mi totiž, že právě tak se na problematiku v tuto chvíli pohlíží a štve mě to!”

Jsou to milující rodiče a prarodiče. Jsou to vystrašení, bezmocní a často nemohoucí lidé. A kromě toho, že si zaslouží lásku a bezpečí stejně jako všichni, potřebují teď také tuto nezbytnost, která by jim zajistila alespoň trošku důstojnosti!”

Zbierku dosiaľ podporili 216 darcov

373 Kč — J pred 2 rokmi

„❤“
1 500 Kč — Hana Mičunovičová pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Nikola Groverová pred 2 rokmi

„děkuji“
555 Kč — Markéta K. pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi