Šance na nový začátek pro nemocnou Marťu a její dceru Týnku

Praha 9 / Zbierku organizuje Splněné dětské přání moc.liamg@avolakjems.anaj.ytsirk

0 %

Šance na nový začátek pro nemocnou Marťu a její dceru Týnku

Vybraných 13 648 Kč z 321 000 Kč
Zostáva -130 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Maminka Martina a její dcera Kristy Jana, jsou ženy plné odhodlání a vytrvalosti. Spojuje je nezdolný optimismus a odvaha. Nyní však stojí před obrovskou výzvou.


Marťa: „Stojím u okna, svítí sluníčko a já pozoruju hrající si děti venku. Je to jeden z těch dnů, kdy se mi chce zas na chvíli radovat ze života. Pak se mi ale v hlavě objeví myšlenka na sbírku, kterou jsme s Kristýnkou nedávno spustily přes portál znesnáze 21. Jsem nervózní, protože nevím, zda se nám podaří vybrat dostatek peněz na to, aby se splnilo naše přání. Vlastně je to mnohem víc… naděje, a nová šance pro nás i spoustu dalších lidí v Česku.“


Přestože v sobě Marťa nese bolestné tajemství o nemožnosti žít normální pracovní život, nikdy se nevzdává. Je živým důkazem síly a oddanosti svému záměru. Ačkoliv Kristýnka žila ve stínu matčiny nemoci, pomohla jí právě tato situace najít smysl vlastního života. Zaměřila svou pozornost na studium lidského chování a komunikace. I přes všechna úskalí a náročné chvíle, kterými si spolu v rodině prošly, si obě ženy zachovávají smysl pro humor a věří, že vzájemná podpora a láskyplný vztah, jsou silnější než jakékoliv překážky.


S nástupem pandemie covidu a vážným onemocněním, které je zasáhlo, však přišly finanční starosti.


Marťa: „Od dětství mám vážné zdravotní problémy s páteří, což se časem jen zhoršuje. Přidaly se i další zdravotní komplikace. Pracovat v běžném pracovním režimu se pro mě stalo nemožné, i kdyby jen na částečný úvazek. Mám omezenou hybnost a nutný individuální režim. Ačkoliv působím na první pohled zdravě, svěže a dobře, ve skutečnosti ve svém těle denně prožívám bolesti. Útěchou a velkou oporou je moje dcera Kristýnka a také dobročinná organizace Splněné dětské přání, kterou jsme společně před 11 lety založily. Tady si mohu přizpůsobit režim podle svých potřeb a možností, abych ho zvládla. Navíc když se soustředím na poskytování pomoci druhým, dodává mi to pocit užitečnosti a povzbuzení do dalších dnů.“


V rámci rodinné organizace Martina a Kristy Jana pomáhají dětem, které mají různá zdravotní omezení a jinakosti. Kromě jiného i proto, že se jich toto téma osobně hluboce týká. Osud jim nyní přinesl vzácnou příležitost – dozvěděly se o volném bezbariérovém prostoru v Praze. O ideálním místě, kde mohou společně provozovat podpůrná setkání, tvůrčí aktivity nebo rozvojové kurzy. Už dlouho po takovém místě touží. Je to pro ně šance na dosažení soběstačnosti. Martině tato vize pomáhá překonat fyzické bolesti způsobené jejím onemocněním. Kristy Janě zase dává možnost naplnit touhu po porozumění mezi lidmi, předávat jim získané znalosti a životní zkušenosti. Je to pro ně šance na změnu a nový začátek po náročném období.


Maminka s dcerou se však musí postavit tváří v tvář této výzvě a najít podporu v lidech, kteří budou sdílet jejich vášeň, nadšení a víru ve změnu.


Kristy: „Díky našemu spolutvoření s mámou a spolupráci s dalšími báječnými lidmi jsme pomohly splnit přání mnoha dětem. Jsou to zážitky, na které doposud vzpomínají a čerpají z nich. Naše mise nejsou jen o radosti a naději. Podporujeme rodiny, aby i ony zvládaly své každodenní výzvy. Jsme v tom autentické, protože skutečně rozumíme tomu, čím druzí prochází. Je asi těžko předatelné, co zažíváme a čím si procházíme. Často slýcháme výroky jako „Wow, to zírám, že dokážeš takhle spolupracovat s vlastní mámou. To já bych nedal/a.“ Vnímám, že pro lidi zhmotňujeme jejich přání po hezkých vztazích v rodině. Ukazujeme jim, že s trochou vůle je změna možná i u nich.“


V posledních letech bylo vykonávání dobročinných aktivit pro Marťu a Kristy Janu ještě náročnější. Covidové restrikce a následná onemocnění zkomplikovaly jejich situaci. Musely zrušit mnoho akcí a připravovaných sbírek, v důsledku čehož se jim snížil potřebný příjem peněz. Majitele bezbariérového prostoru jejich příběh oslovil, proto se rozhodl, že jim pomůže poskytnutím dočasné finanční úlevy na první pár měsíců fungování. Jejich úsilí a snaha, nadšení z nalezeného místa a ochota majitele však budou k ničemu, pokud se jim nepodaří získat potřebné peníze na první rok provozu. Během něj získají další prostředky na udržení dlouhodobého chodu pořádáním aktivit pro rodiny i zdravé lidi.


Udělaly odvážný krok vpřed - žádají o pomoc. Snaží se šířit své poselství a vizi, ukazují svůj svět plný inspirace a silný příběh o překonávání překážek, lásce a snaze poskytnout lidem šanci na šťastnější život.


Kristy: “Je ve hvězdách, jak náš příběh skončí. S mamkou ale máme naději, že s podporou přátel, známých a snad i nových lidí zvládneme překonat jakékoliv překážky. Naše přání se může stát realitou a tím pomoci i mnoha dalším. Každý den se modlíme, aby se o naší sbírce dozvěděl někdo, koho osloví. Není to jen o financích, ale také o vyjádřené psychické podpoře. Věříme, že se to podaří. Lidé jsou často ochotni pomáhat, když vidí, že jejich pomoc má smysl. Náš příběh má smysl. A každý, koho se dotkne u srdce, může být jeho součástí.”


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Poděkování vám všem!

13. 02. 2024

"Děkujeme všem podporovatelům, kteří se rozhodli zapojit do naší sbírky a vyjádřili nám tak svou podporu. Zahřálo nás to u srdce a povzbudilo na další cestu. Dali jste nám posílení víry, že to společně zvládneme. Kristy a Marťa"

Patrón zbierky 1

2615

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2615. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

2 000 Kč — DanceDifferent pred 5 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Hezké svátky holky.“
5 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Hodně štěstí, fandím vám😘“
111 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„QR platby 12.-14.12.2023“
500 Kč — znesnáze21 pred 5 mesiacmi

„QR platby 4.11. - 7.11.2023“
2 200 Kč — znesnáze21 pred 5 mesiacmi

„Držíme palce!“
373 Kč — Markéta Š. a všichni kluci pred 5 mesiacmi

„Mám vás ráda 😘“
2 112 Kč — Marthine pred 6 mesiacmi

„Držím palce 🙏✊🌞“
100 Kč — Eva pred 6 mesiacmi