Protetické vybavení pro 18letého Ondru po nehodě

Sokolov / Zbierku organizuje Markéta Bartoňová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Protetické vybavení pro 18letého Ondru po nehodě

Vybraných 565 950 Kč z 1 000 000 Kč
Zostáva -600 dní
57 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Měli jsme obrovské štěstí, jelikož poblíž nehody byla zdravotní sestra na ARO, která Ondráškovi poskytla první pomoc a zachránila mu tím život. Jsme jí neskonale vděční. Náš 18letý Ondra jel dne 7. 6. 2022 na motorce v Karlových Varech v ulici Chebská, která se mu stala osudnou, když řidič SUV Ondrovi nedal přednost a srazil ho, čímž tuto nehodu zavinil.

Amputace nohy

Následkem nehody měl Ondra částečně zlomenou a částečně rozdrcenou pravou nohu. Do Fakultní nemocnice v Plzni byl dopraven vrtulníkem. I přes maximální snahu personálu, opravdových profesionálů a několika hodinovou operaci, se lékařům nepodařilo zachránit spodní část nohy pod kolenem. Byli nuceni mu druhý den nohu amputovat. Stehenní část nohy lékaři sešroubovali. Ondra podstoupil několik dalších velmi náročných operací. 

Ondra byl před nehodou sportovec a DJ, doufáme, že se brzy ke svým zálibám skrze tuto pomoc zase vrátí.

Vím, že částka, o kterou vás žádáme je opravdu vysoká, ale Ondra je mladý chlapec a má život před sebou. Jako jeho nejbližší si moc přejeme, aby ho prožil plnohodnotně a důstojně. Ondra bude potřebovat nové protetické vybavení i péči, rehabilitaci a psychologickou podporu, aby byl jeho návrat do běžného života co nejsnazší.

Všem dárcům moc děkujeme.

Doplňující informace a poděkování všem dárcům

08. 07. 2022

Na základě obrovské vlny solidarity, která se kolem příběhu Ondry objevila, se také ozvalo několik protetiků a chirurgů, kteří byli tak laskaví a osvětlili situaci s potřebnou protézou pro Ondru a pomohli rodině lépe pochopit vzniklou a nenadálou situaci. Ukázalo se tak, že bude možné protézu uhradit pojišťovnou, což je úžasná zpráva! Tím pádem ale samozřejmě není dále potřeba organizovat sbírku přímo na protetickou nohu, která byla původním a primárně zamýšleným účelem. Co teď?

Vybrané finance se ale stále využijí ve prospěch Ondry, jelikož jeho cesta za zotavením a návratem do běžného života bude dlouhá a důležitou roli v ní budou sehrávat právě terapie a rehabilitace, jak bylo již také ve sbírce avizováno. Dále, a navíc se pravděpodobně nejen jeho nové protézy bude týkat další klíčové a podstatné vybavení, které bude nutno uhradit včetně celkového uzpůsobení novým potřebám Ondry, čemuž tato sbírka také obrovsky napomůže.

Jelikož ale nebude na tyto výlohy nutná vyšší částka, než se doposud vybrala, sbírku k dnešnímu dni zastavujeme a o využití financí vás budeme průběžně informovat.

Rodina je neuvěřitelně vděčná za všechny vaše vzkazy a podporu a děkuje za pochopení v situaci, do které nebyli vrženi vlastní vinou a sami se s ní snaží co nejlépe vypořádat a hlavně – dál bojovat. Moc si vaší pomoci váží. Jste opravdu skvělí!

Zbierku dosiaľ podporili 790 darcov

„drz se!“
373 Kč — Jan L pred 2 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Drž se Ondro ❤🙏“
250 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí 🍀“
373 Kč — Lucie pred 2 rokmi

50 Kč — David pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Ondýs, přejeme co nejrychlejší návrat do života, drž se! 🤜🤛“
3 000 Kč — Jirka a Jarda Štochlovi pred 2 rokmi

„Ondráši drž se :-) “
252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

333 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi