Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

Harrachov / Zbierku organizuje Kristýna Walczaková zc.manzes@avokazclawanyt

{}
0 %

Pro Samíčka po tragédii: Zachraňme jeho ručičky!

Vybraných 110 998 Kč z 100 000 Kč
Zostáva 60 dní
111 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Datum 1. 5. si rodina Samíčka zapamatuje do konce života. 

V pouhých 15 měsících života utrpěl Samíček zranění, které ho bude provázet po zbytek života. – 1. 5. 2024 si chlapeček hrál na zahradě se svou maminkou a starším bráškou, během několika okamžiků se ale celé rodině obrátil život vzhůru nohama.

Samíček zakopl o kamenné ohniště a spadl dovnitř. Bohužel, pod vrstvou vychladlého popela se skrývali žhavé uhlíky, které chlapečka vážně popálily.

Okamžitě byl transportován do Vinohradské nemocnice, kde podstoupil několik operací.

Samík má popáleniny 3. stupně na 5 % těla. Na pravé ručičce má transplantovanou umělou kůži překrytou transplantátem z pravého stehna. S ručičkou již rehabilituje. Ve vzduchu však leží otázka, zda bude ruka funkční k plnohodnotnému životu.

Levá ručička utrpěla vážnější zranění.

přes veškerou péči a snahu profesionálů z Vinohrad museli být amputovány poslední články všech prstů. Několik týdnů zrála umělá kůže BTM a nyní mohla být provedena autotransplantace z levého stehna.

Samíka čekají ještě týdny převazů a roky rehabilitací. Zatím co se uzdravuje v nemocnici kde je po celou dobu s maminkou, doma na ně čeká tří a půl letý syn s tatínkem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato situace je velmi náročná pro celou rodinu jak psychicky, tak fyzicky. Samíka čekají roky rehabilitací, lázní a speciální péče. Aby mohli ručičky fungovat co nejlépe, je potřeba pravidelně cvičit a dávat pozor, aby si neponičil transplantovanou kůži. Po dlouhých týdnech (měsících) v nemocnici bude náročný i návrat do všedního života.

Vybrané peníze rodina použije na rehabilitační pomůcky, oděvy a pomůcky s UV filtrem (aby si chlapeček mohl hrát venku), na lázně a fyzioterapie.

Mockrát děkujeme za vaši podporu.

Poděkování

11. 07. 2024

Je neskutečné kolik dobrých lidí se podílelo na vybrání takovéto částky. Mnohokrát děkujeme všem co zaslali finanční pomoc pro Samíčka nebo sdíleli jeho příběh. Každá koruna bude využita na léčbu a materiál potřebný k rehabilitaci a zhojení ran. V první řadě zakoupíme Biolampy pro rychlejší zhojení, silikonové náplasti a krémy pro zjemnění a vyhlazení jizev a rehabilitační a fyzioterapeutické pomůcky. V druhé řadě zajistíme co nejlepší rehabilitační a lázeňské podmínky aby mohl s ručičkami fungovat co nejlépe to půjde.

Jizvy se stahují a praskají, bude to náročný boj.


Mnohokrát děkujeme za vaši podporu a pomoc v takovéto těžké situaci. I díky vašemu příspěvku a Samíčkovu odhodlání věříme že v budoucnu bude moct používat ručičky jako každé jiné dítě.


Samíček je statečný bojovník, držte mu palečky.

Patrón zbierky 1

3199

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3199 Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 115 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 16 hodinami

„QR platby 15.-21.7.2024“
3 000 Kč — Holečková Iva včera

200 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

„❤️🍀“
200 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

„Hodně štěstí!“
500 Kč — Irena pred 4 dňami

1 000 Kč — Dosty pred týždňom

1 221 Kč — Anonymný darca pred týždňom

100 Kč — MJ pred týždňom