Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

Poděbrady / Zbierku organizuje DEFINE GROUP s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Přežil zázrakem: podpořte Lukáše s DAP

Vybraných 42 092 Kč z 38 000 Kč
Zostáva -773 dní
111 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dobrý den, můj syn Lukáš je po těžké autonehodě a tuto sbírku bychom rádi založili za účelem zlepšení kvality jeho života. Náš finanční rozpočet nestačí na pokrytí všech věcí, které by syn potřeboval. Já sama jsem samoživitelka, která se o syna celý den stará.

Moc bych si přála synovi pořídit vlastní postel, aby nemusel spát v nemocniční propůjčené pojišťovnou.

Musím nyní především hradit vitamíny, doplňky stravy a někdy nevyjdeme ani s plenami, takže i ty musím dokupovat. Často navštěvujeme lékaře v rehabilitačním zařízení, což pro nás znamená i vysoké výdaje na benzín. Nové lůžko by usnadnilo spoustu praktických věcí a také umožnilo Lukášovi zase o něco důstojnější život.

Náš životní zlom přišel v listopadu 2019, když Lukáš odjel se dvěma kamarády autem na snídani. Pak už mi jen volala dopravní policie ČR se slovy, že je Lukáš ve vážném stavu a vezou ho vrtulníkem na traumatologické oddělení do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho diagnóza zná: difúzní axonální poranění mozku (DAP).

Prognóza byla nejistá, jelikož tři měsíce strávil ve vigilním kóma. Každý den jsem ho navštěvovala, později jsme ho převezli do nemocnice blíže k domovu. Situaci ale zkomplikovala pandemie spjatá s onemocněním COVID-19. Návštěvy byly zakázány a mohla jsem se se svým synem spojit pouze přes Skype, což bylo pro jeho stav velmi nedostatečné. Nakonec jsem se rozhodla skončit v zaměstnání a syna jsem si vzala do domácí péče – byl podvyživený.

Domácí péče Lukášovi velmi prospívá a nám to dává smysl a motivaci dál bojovat. I když je to často náročné jak fyzicky, tak psychicky. Mladší syn bude maturovat a má svých starostí dost. Snažím se tedy co nejvíce a nejlépe o Lukáše postarat sama.

Budeme vděční za každou vyjádřenou podporu. Věřím, že zázraky se dějí.

Zdraví Vás Eva, maminka Lukáše

Zbierku dosiaľ podporili 29 darcov

„Hodně sil!“
400 Kč — Jana pred 2 rokmi

„I v takto těžké situaci nezapomínejte na svůj život. Nejvíce pozitivní energie synovi “propůjčíte” jen když ji budete disponovat. Hodně štěstí.“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Drž se!“
373 Kč — Simča pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

4 117 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí 🍀. “
10 000 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi