Poslední šance pro Nicolu chodit bez berlí

Jičín / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Poslední šance pro Nicolu chodit bez berlí

Vybraných 120 252 Kč z 120 000 Kč
Zostáva -502 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Nicola a před 21lety jsem se bohužel narodila s vrozenou vadou zvanou dětská mozková obrna. Tato nemoc mi v mnoha ohledech zkomplikovala život. Nejvíce toto postižení zasáhlo moje nohy.

Mám zdeformovaná chodidla a pravou nohu menší i kratší než tu druhou.

V životě jsem vedle rehabilitací musela podstoupit velké množství nepříjemných a bolestivých operací jako natahování Achillových šlach, nebo rovnání zdeformovaných chodidel. Žádná z těchto operací mi ale nijak nepomohla v mém rozvoji. Pak jsem ale dostala doporučení na léčbu kmenovými buňkami na Slovensku. V červenci letošního roku jsem podstoupila 1. dávku a můj zdravotní stav se výrazně zlepšil hned v několika ohledech.

Jak mi léčba kmenovými buňkami pomáhá?

Například již cítím svaly v chodidlech a při velké koncentraci dokážu s chodidlem pohnout, což je pro mě obrovský pokrok. Všimla jsem si také výrazně lepší stability ve stoje, ať už s oporou, či bez ní.

Díky této léčbě se cítím mnohem lépe a lékaři mi doporučují v ní pokračovat.

Abych ale mohla v této terapii pokračovat a nadále se posouvat až za mým snem – zvládnout se plně pohybovat bez jakékoliv opory, tak musím nejprve uhradit doplatek právě proběhlé aplikace kmenových buněk, který činí 120 000 Kč, a na který půjde výtěžek této sbírky. Bohužel, pojišťovny tuto léčbu nehradí.

Pro správný účinek a viditelnost větších pokroků je nutné podstoupit 3–5 aplikací kmenových buněk a nadále na sobě dřítrehabilitovat. Sama si to ale bohužel nemůžu dovolit, a tak se obracím na vás. Prosím, pomozte mi chodit bez berlí a konečně vyzkoušet to, co zatím v mém životě nebylo možné. Veškeré prostředky vybrané nad rámec cílové částky půjdou na další léčbu kmenovými buňkami.

Dětství s hendikepem

Teprve ve svých 4 letech jsem se naučila lézt po čtyřech a mohla jsem se tak alespoň trochu zapojit do různých aktivit se svými vrstevníky. O rok později jsem nastoupila do speciální mateřské školy pro děti s postižením a pravidelně jsem tam rehabilitovala s jednou moc milou paní rehabilitační, která mě za pouhý rok tvrdé práce dokázala postavit poprvé na vlastní nohy s pomocí 2 francouzských holí. Tím mi v té době naprosto změnila život a mohla jsem tak jít do 1. třídy po svých – byť podpíraná holemi.

Bohužel ale chodím s berlemi pořád, a to i přes to, že jsem pravidelně rehabilitovala a podstoupila nejrůznější operace.

Další skutečný zlom nastal v mém životě až právě nyní s léčbou kmenovými buňkami. I přes to, že je tato terapie velmi drahá, je to moje poslední naděje, a protože naděje umírá poslední, tak jsem se zavázala sama k sobě, že udělám vše proto, abych se jednou pohybovala bez berlí.

Prosím, pomozte mi na mojí cestě, na konci které odložím berle jednou pro vždy.

Děkuji.

Nevzdávám to a bojuji dál!

23. 10. 2023

Díky vám, milým dárcům, jsem minulý rok podstoupila první terapii kmenovými buňkami na Slovensku, které lékaři dávají velkou šanci. Již po první dávce jsem v nemocnici dokázala zahýbat chodidlem, což nikdy dřív nebylo možné. Opravdový šok ale přišel teprve, když jsem se po terapii a rehabilitaci poprvé v životě postavila bez opory. Byl to pro mě nepopsatelný pocit štěstí. Mám za sebou další terapii, avšak potřebovala bych absolvovat další. Proto jsem založila novou sbírku, kterou bych chtěla léčbu znovu financovat. 

Děkuji všem za pomoc, Nicola

Patrón zbierky 1

Nadační fond Jiřího a Michele Stašových

Partnerem sbírky je Nadační fond Jiřího a Michele Stašových

Zbierku dosiaľ podporili 76 darcov

333 Kč — _carlos_66_ pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

15 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 Kč — Anonymný darca pred rokom

800 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

20 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Přeju ti, aby to šťastně dopadlo✊🏻🍀“
1 500 Kč — Michal pred rokom

20 000 Kč — Nadační fond J. a M. Stašových pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi