Poslední naděje pro Martínka

STŘÍBRO / Zbierku organizuje Pavla Sedláčková zc.manzes@444alemarak

{}
0 %

Poslední naděje pro Martínka

Vybraných 4 259 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -416 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 02. jún 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Malý Martínek to neměl od začátku příchodu na svět vůbec jednoduché. Při porodu bohužel došlo ke komplikacím a Martínek byl nějakou dobu po porodu zcela bez kyslíku. Následkem toho byl Martínkův mozek poškozen a nyní je diagnostikován jako nízko funkční autista, má středně těžkou mentální retardaci a ADHD. Martínek má rovněž problémy s hyperaktivitou a celkově je ve svých 8 letech podle lékařů na úrovni 3letého dítěte. I přes to, že je komunikace s Martínkem velmi náročná, je to citlivý, veselý a empatický chlapeček. Nyní má on i jeho rodina šanci na lepší život.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky půjde na léčbu kmenovými buňkami v Nizozemsku.

Martínkovi je v současnosti 8 let. Do normální školy vzhledem ke svému zdravotnímu stavu chodit nemůže, a tak dochází do speciální školy, kde se mu věnuje paní asistentka. Jeho rodiče se s ním snaží každý den co nejvíce pracovat. Nicméně do dnes nedošlo k žádnému výraznému posunu.

Téměř nemluví a je odkázán na nepřetržitou péči svých rodičů.

Bohužel s diagnózou, kterou Martínek má je zcela jasné, že tomu bez léčby kmenovými buňkami tak bude už navždy.

Naštěstí ošetřující lékař malého Martínka přišel s návrhem experimentální léčby pupečníkovou krví. Martínek však tuto krev odebranou po porodu neměl, a tak se rodina obrátila na dárcovské banky u nás a v zahraničí. Štěstí se na celou rodinu usmálo ve chvíli, kdy klinika v Nizozemsku zařadila Martínka jako vhodného kandidáta pro léčbu speciálními kmenovými buňkami z pupečníkové krve, která by měla pomoc a nahradit odumřelé mozkové buňky novými.

Tuto léčbu však nehradí pojišťovna a je velmi finančně nákladná. Rodině měl původně pomoct Martínkův dědeček, který ale náhle tragicky zemřel. Život tedy Martínka a jeho rodinu ani trochu nešetřil, ale i tak to nevzdali. Již v březnu tohoto roku mohou nastoupit na experimentální léčbu do Nizozemska!

Výsledky studií této léčby jsou opravdu velmi pozitivní, a proto celá rodina věří, že i jejich Martínkovi pomůže na cestě k lepšímu životu!

Pokud by se podařilo vybrat více finančních prostředků, budou tyto finance použity k následným rehabilitacím, které jsou nezbytnou součástí celé terapie.

Prosím, pomozte nám našeho syna posunout dál. Tato léčba je doslova naše poslední naděje.

Děkujeme.


Poslední naděje pro Martínka

15. 04. 2023

Stav Martínka se nelepší.

Poslední naděje pro Martínka

21. 03. 2023

Představení sbírky

Malý Martínek to neměl od začátku příchodu na svět vůbec jednoduché. Při porodu bohužel došlo ke komplikacím a Martínek byl nějakou dobu po porodu zcela bez kyslíku. Následkem toho byl Martínkův mozek poškozen a nyní je diagnostikován jako nízko funkční autista, má středně těžkou mentální retardaci a ADHD. Martínek má rovněž problémy s hyperaktivitou a celkově je ve svých 8 letech podle lékařů na úrovni 3letého dítěte. I přes to, že je komunikace s Martínkem velmi náročná, je to citlivý, veselý a empatický chlapeček. Nyní má on i jeho rodina šanci na lepší život. Předem děkujeme za jakýkoliv příspěvek! Moc nám to pomůže..Komu pomůžeme? Martínkovi je v současnosti 8 let. Do normální školy vzhledem ke svému zdravotnímu stavu chodit nemůže. Nyní dochází do speciální školy, kde se mu věnuje paní asistentka. Jeho rodiče se s ním snaží každý den co nejvíce pracovat. Nicméně do dnes nedošlo k žádnému výraznému posunu a Martínek se mentálně zasekl na úrovni 2–3letého dítěte. Téměř nemluví a je odkázán na nepřetržitou péči svých rodičů. Bohužel s diagnózou, kterou Martínek má je zcela jasné, že tomu tak bude už navždy. I přes tuto nemilosrdnou diagnózu ale rodině, a především samotnému Martínkovi, svitla naděje. Ošetřující lékař malého Martínka přišel s návrhem experimentální léčby pupečníkovou krví. Martínek však tuto krev odebranou po porodu neměl, a tak se rodina obrátila na dárcovské banky u nás a v zahraničí. Štěstí se na celou rodinu usmálo ve chvíli, kdy klinika v Nizozemsku zařadila Martínka jako vhodného kandidáta pro léčbu speciálními kmenovými buňkami z pupečníkové krve, která by měla pomoc a nahradito odumřelé mozkové buňky novými. Tuto léčbu však nehradí pojišťovna a je velmi finančně nákladná. Rodině měl původně pomoct Martínkův dědeček, který ale náhle tragicky zemřel. Život tedy Martínka a jeho rodinu ani trochu nešetří ale i tak to nevzdali. Již v březnu tohoto roku mohou nastoupit na experimentální léčbu do Nizozemska! Samotná léčba na klinice vyjde zhruba na 18 tisíc eur. Výsledky z této léčby jsou zázračné, a proto celá rodina věří, že i jejich Martínkovi pomůže na cestě k lepšímu životu!


Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„🍀“
100 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím pěsti ♥️“
200 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držíme palce Martínku“
500 Kč — Anonymný darca pred rokom