Pomozte osamělým českým seniorům

Praha / Zbierku organizuje ADRA o.p.s. zc.arda@avokbelhc.ataner

0 %

Pomozte osamělým českým seniorům

Vybraných 625 Kč z 150 000 Kč
Zostáva 14 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Od malička viděl své rodiče pomáhat – sousedům, přátelům, i cizím lidem: na poli, v zahradě, při stěhování, malování. I teď, ve svých 80 letech, věnuje bývalý důlní zámečník Jan z Frýdku-Místku svůj volný čas druhým.  

Jako dobrovolník humanitární organizace ADRA si našel mnoho přátel mezi osamělými seniory, které rád bere na procházky kolem přehrady Olešná, zahraje si s nimi „Člověče, nezlob se” nebo jim donese nákup. Zkrátka jim na chvíli rozsvítí den.

Ta jiskra v očích, vděčnost a slova: „Pane Jendo, přijďte zas, budu se na vás těšit! mě pak provází celý den a dává mi radost a smysl života. Už celá desetiletí.  

Humanitární organizace ADRA má ve svých řadách na 4 000 dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nezištně, bez nároku na odměnu, rádi věnují svůj čas druhým. Docházejí do domovů pro seniory, dětských domovů i do domácností k osamělým lidem. Dobrovolnictví koordinuje 15 dobrovolnických center, která pro dobrovolníky zajišťují pojištění, proškolení, supervize a další nezbytnou podporu. Vaše peníze umožní, aby dobrovolnické programy mohly pokračovat a v České republice ubývalo osamělých lidí.  

Děkujeme, že vám osudy druhých nejsou lhostejné. 

 

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„Krasné svátky ❤️“
252 Kč — Petra pred 6 mesiacmi

373 Kč — Pavel Olenič pred rokom