Pomozte Lence dýchat a neochrnout

Žacléř / Zbierku organizuje Kamil Sojka zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozte Lence dýchat a neochrnout

Vybraných 250 271 Kč z 250 000 Kč
Dnes je posledný deň
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 16. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lenka se narodila na začátku 6. měsíce těhotenství. Celý organismus byl těžce nevyzrálý, což si vybralo svou daň v podobě závažného zdravotního stavu, se kterým se potýká.

Protože jí v plicích chyběla látka zvaná surfaktant, plíce to poznamenalo po zbytek života tím, že má těžký katastrofický refraktivní otok plic. Bohužel při extrémní dušnosti může být průběh fatální, navíc se jí v plicích tvoří hustý hlen a pokud se ho nedaří vykašlat, usídlují se v něm rády bakterie a plísně. Dále se léčí s imunodeficitem na imunoglobulinech, malasimilačním syndromem (slinivka netvoří trávicí enzymy, musí užívat Kreon + malabsorpce v tenkém střevě) a celiakií (finančně náročná bezlepková dieta), kwashiorkorem (umělá výživa kvůli proteinům k normální stravě s vysokým obsahem bílkovin, sacharidů a tuků). Měří cca 140 cm a váží přes 30 kg, přestože je dospělá, má velikost těla 10letého dítěte. Dále se potýká s diabetem 1. typu na pumpě, Bartterovým syndromem, polyneuropatií... Denně musí doplňovat ve velkém minerály: Na, K, Cl, ale i Mg a Ca a všechny vitaminy rozpustné v tucích/ve vodě (jinak nastává rozvrat minerálů a deficit vitaminů). Po extrémních dávkách kortikoidů, aby vůbec mohla dýchat, prodělala operaci šedého zákalu, a má těžkou osteoporézu a odnáší to nejenom kosti, ale i páteř, která se začíná bortit. Na kostru aplikuje biologickou léčbu, ale je důležité, aby se co nejméně často sypalo dýchání a nemusely se používat tak často injekční kortikoidy, aby se stav kostry nezhoršoval, protože když se zbortí páteř, ochrne. Samozřejmě zabránit tomu nelze, některé věci člověk neovlivní a dýchání má pak přednost před kostrou kvůli přežití.

Hustý lepkavý hlen je problém vykašlat z plic, což usnadňuje Simeox. Pomáhá vylepšovat spirometrii tím, že se v plicích nehromadí hlen, ve kterém se množí bakterie či plísně, a pomáhá redukovat otok plic. Simeox jí pomůže nejen přežít, ale může zabránit i zborcení páteře, což by byla nepopsatelná pomoc.

Prodělala také operaci nádoru velikosti fotbalového míče v břišní dutině. Kvůli imunodeficitu a vážně nemocným plicím trpí velmi častými infekcemi dýchacích cest, kvůli kterým užívá velmi často kombinaci různých antibiotik a k tomu vždy systémová antimykotika, což by Simeox pomohl zredukovat. Celý život užívá hromadu léků a to, co dostává od státu, padne na léčbu a kolikrát to ani nestačí (denně spousta léků, inhalací, nebulizací, dechová rehabilitace). Léčba je finančně velmi náročná i proto, že nestráví tablety a váží pod 40 kg, a tak všechny léky musí dostávat v pediatrické formě (většinou sirupy, což se také značně projevuje na doplatcích za léky). Má 3. stupeň invalidity, je odkázána na péči okolí ve 3. stupni (ZTP/P) a nemá bohužel možnost si na cokoliv našetřit, neb vše, co dostává od státu, padne na léčbu a často to ani nestačí. Z toho důvodu pro ni pořádám sbírku na Simeox, který jí pomůže nejenom dýchat, ale i přežít, a snad zabrání zborcení páteře, protože už se nemůžu dívat, jak trpí. Z celého srdce děkuji!

Poděkování všem dárcům

22. 03. 2022

Z celého srdce bych rád poděkoval všem lidem s dobrým srdcem, kteří zatím pomohli. Je to pro Lenku nepopsatelná pomoc, která jí pomáhá bojovat a nevzdávat se. Doufám, že se najdou i další dobří lidé ochotní pomoci a že se Lenka Simeoxu dožije.

Jde o to, že jí přestávají zabírat záchranné léky na dýchání (30 záchranných injekcí na dýchání) a také injekční kortikoidy (2 Dexamedy + 2 Diprophosy) vlivem rezistence. Jediné, co jakžtakž trochu pomáhá v kombinaci se záchrannými léky a injekčními kortikoidy, což je 34 záchranných injekcí, jsou masivní dávky inhalačních kortikoidů přímo do plic, ovšem za cenu rizika bílé + černé plísně (tzv. aspergilová infekce). S úpornými plísněmi bojuje vysokými dávkami Sporanoxu v dávce 40 ml na den, což je pro její tělíčko vážící přes 30 kg vážně extrémní „záhul“, který odnáší v podobě úporných průjmů. Pokud by se však plíseň dostala do plic, znamenalo by to konec.

Poslední dobou má pocit, že jí ten čas běží moc rychle a skutečně neví, co bude, jestli to nějak zvládne udýchat. Musí však doufat, že ano, naděje umírá vždy poslední a Simeox už je pro ní jediná cesta, jak ze začarovaného bludného kruhu ven, neboť zlepšuje spirometrii, pomáhá plíce zbavovat hlenu a celkově zlepšuje plicní funkce a pomáhá dýchat, čímž předchází masivním dávkám kortikoidů na plíce a tím pádem i plísním + zborcení páteře. Teď je pro ní klíčové přežít. Prosím, pomůžete jí?

Z celého srdce děkuji všem dobrým lidem, kteří se do sbírky ještě zapojí, aby Lence pomohli přežít.

Kamil, organizátor sbírky

Zbierku dosiaľ podporili 449 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 14 hodinami

11 600 Kč — Iveta Chmelařová pred 2 dňami

500 Kč — Vlastimil pred 2 dňami

100 Kč — Markéta Leníková pred 3 dňami

„Hodně zdraví“
100 Kč — Anonymní darce pred 5 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

„Milá Lenko, přeji jen to nejlepší a radost v srdci přes všechny nesnáze.“
777 Kč — Eva pred 5 dňami

„Držte se.“
252 Kč — Veronika pred 5 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred týždňom

2 000 Kč — Jitka Nováčková pred týždňom