Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

Praha / Zbierku organizuje Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z. s. zc.murtnec@aharpujcs

{}
0 %

Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

Vybraných 6 408 Kč z 80 000 Kč
Zostáva 61 dní
8 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme Tým Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a zajišťujeme sportovní činnost zdravotně znevýhodněných jedinců na národní i mezinárodní úrovni. Našimi členy jsou lidé s tělesným handicapem, kteří si ale i přes svůj handicap chtějí užívat svůj život naplno, jak jen to jde. Věnujeme se řadě sportů od atletiky přes bocciu až třeba po lukostřelbu.

Řadě z našich sportovců se dokonce podařilo dotáhnout to až na reprezentační úroveň a mají tu čest závodit za české barvy na mezinárodních soutěžích.

Rozdíl mezi sportem zdravých a handicapovaných na podobné úrovni spočívá hlavně ve finančních možnostech, kterých ve sportu handicapovaných je o dost méně. Z toho důvodu jsou kluby a samotní sportovci nuceni shánět peníze na sport a akce s ním spojené různými způsoby sami. Proto s handicapovanými sportovci nejezdí vždy realizační týmy složené z mnoha odborníků, ale pouze nutně potřebné osoby, které navíc musí zastat několik funkcí najednou, tzn. trenér, který je zároveň i asistentem, a další asistenti podle počtu závodníků na dané akci.

K tomu, aby si handicapovaní sportovci mohli plnit své sny, je ale nezbytně nutná účast asistentů, bez kterých se nejen na akcích, ale pochopitelně ani v běžném životě neobejdou.

Stejně tak se, už z podstaty svého zdravotního stavu, neobejdou bez pravidelné rehabilitační a fyzioterapeutické péče. Nyní se nám naskytla možnost poskytnout našim atletům, které na podzim čeká vrchol letošní sezóny na mezinárodních závodech v Portugalsku (IWAS Game), služby profesionálního fyzioterapeuta a dalšího potřebného asistenta.

Abychom mohli našim atletům umožnit služby fyzioterapeuta a asistenta na akci, tak potřebujeme získat výše uvedenou částku, kterou bohužel nejsme schopni uhradit. Proto jsme se rozhodli obrátit na Vás s prosbou o pomoc s možností poskytnout našim atletům odbornou a asistenční službu potřebnou nejen z důvodů jejich zdravotního stavu, ale i k podání co nejlepších sportovních výkonů.

Předem Vám moc děkujeme, budeme vděční za jakoukoliv finanční pomoc.

Tým Sportovního klubu Jedličkova ústavu Praha

Zbierku dosiaľ podporili 11 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

„Tri sedmicky pro stesti! At se Vam to podari a splnite si sen!“
777 Kč — Tomas Stanek pred týždňom

373 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

100 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

252 Kč — Vladimír Babnič pred 2 týždňami

„Ať se daří!“
1 221 Kč — Bára Kadlecová pred mesiacom

2 112 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

500 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Ať se podaří vybrat co nejvíce peněz.“
400 Kč — Jindří pred mesiacom