Pomozme nevidomé seniorce Aleně k důstojnému životu

Praha / Zbierku organizuje Alena Valentová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme nevidomé seniorce Aleně k důstojnému životu

Vybraných 4 016 Kč z 49 000 Kč
Zostáva 63 dní
8 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 03. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Alena Valentová a je mi 64 let. Koncem loňského roku jsem absolvovala třetí dávku očkování vakcínou Pfizer a po ní mi zakrvácely obě oči a přestala jsem vidět. Z tohoto šoku jsem dostala dva infarkty. Od ledna do června tohoto roku, jsem byla opakovaně každý měsíc hospitalizovaná v nemocnici, střídavě na oční klinice a Jednotkách intenzivní péče na kardiologiích. Oči mi byly několikrát operovány, ale operace ke zlepšení zraku nevedly. Nyní jsem limitována nejen ztrátou zraku, ale také pohybově a srdečním selháváním po infarktech.  

Stala jsem se zcela nesoběstačnou, závislou na péči jiných osob.

 Problémy se zrakem jsem měla již před pěti lety, ale stále jsem byla soběstačná. Kvůli svému současnému zdravotnímu stavu jsem se ocitla v sociální izolaci v době, kdy víc, než kdy dříve, potřebuji kontakt a pomoc jiných lidí. Mé bývalé kamarádky se odstěhovaly pryč z Prahy. Přišla jsem o své koníčky a volnočasové aktivity. Kvůli praktické slepotě nemohu jít sama ven a nedokážu si ani sama nakoupit.

Pomoc potřebuji 24 hodin denně

Kromě těžkého zrakového postižení jsem omezena srdečním selhávání po infarktech, mám hluché pravé ucho a postižený pohybový aparát. Mám necitlivé ruce a nohy. Kvůli necitlivým prstům se nemohu ani učit Braillovo písmo.

Již osmý měsíc v tomto roce jezdím na kontroly a léčení do nemocnice. Mám vysoké finanční náklady na léky, zdravotnické pomůcky a na diety. Z příspěvku na péči si platím doprovod do zdravotnických zařízení a náklady na dopravu, předčitatelství a další služby. Příspěvek na péči však zdaleka nestačí na pokrytí všeho. Pomoc potřebuji denně 24 hodin, protože jsem prakticky slepá.

Pomůcky pro nevidomé jsou velmi finančně náročné. Sama už nemohu jít z bytu ven, denně potřebuji doprovod. Pomoc potřebuji s kontaktem s okolím, s jednáním s úřady, s korespondencí i při výuce obsluhy mobilu BlindShel pro nevidomé. Žiji společně s manželem, který je také nemocný a děti nemáme. Z rodiny nám tedy nikdo pomoci nemůže.

Touto cestou prosím, všechny hodné lidi, aby mi pomohli získat peníze na osobní asistenci a umožnili mi alespoň přežít. 

Srdečně děkuji všem, kteří se rozhodnou pomoci.

Alena Valentová

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

„Držím pěsti“
400 Kč — Jana pred 3 týždňami

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

2 112 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Držte se, Alenko❤️“
1 000 Kč — Eva Venzhoferová pred mesiacom

„Vážená paní Alenko, z celého srdce Vám přeji, ať je Váš život znovu plný radosti, lásky a šťastně prožitých dnů... “
252 Kč — Jana pred mesiacom