Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Celá ČR, Luhačovice / Zbierku organizuje Spolek VLČÍ MÁKY zc.manzes@akrimakrim

0 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Vybraných 883 012 Kč z 1 000 000 Kč
Zostáva -610 dní
88 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. marec 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Mé jméno je Lenka a dovolte mi podělit se s Vámi o příběh mé rodiny, který se začal psát v roce 1993, kdy mě jako oběť trestného činu zachránil můj budoucí manžel Pavel, příslušník SAES, která tehdy byla předchůdcem dnešních policejních zásahových jednotek. Zamilovala jsem se do hrdiny v neprůstřelné vestě a láska vydržela až dodnes. Máme spolu 26letého syna Páju a 18letého syna Adámka.

Pavel byl od roku 1990 příslušníkem Policie České republiky a 12 let na to přestoupil k Armádě České republiky. Zúčastnil se zahraničních misí v Kosovu, Iráku a Afgánistánu. Zhruba od roku 2011 byl členem skupiny ochrany osob. Já jsem vystudovaná zdravotní sestra, ale také jsem několik let pracovala u státní policie.

Když se manžel připravoval na jednu z misí, diagnostikovali našemu Adíkovi poruchu autistického spektra. Lékaři nám řekli, ať ho dáme do ústavu, že to s ním bude těžké, že se nenaučí číst a psát, nepochopí základní návyky. Nevzdali jsme to. Dnes chodí syn do III. ročníku gymnázia.

Další ránu nám osud uštědřil, když Pájovi v 17 letech objevili polycystickou fibrózní dysplázii kostí, která mimo jiné vede k deformacím a lámání kostí. Všechny tyhle události nás ale s Pavlem ještě více sbližovaly a upevňovaly náš vztah.

Bohužel jsem v roce 2010 prodělala cévní mozkovou příhodu s pravostranným ochrnutím. Vše tedy zůstalo na Pavlovi, péče o postiženého Adama, o mě i o staršího nemocného syna, a také o domácnost. Mrtvice pak přišly ještě 2x a Pavel byl stále tím naším bezpečným přístavem, držel nás nad vodou i v době, kdy mu zemřela jeho maminka.

V srpnu 2019 jsme se z Prahy vrátili zpět na Moravu. Za peníze, které Pavel našetřil na misích, jsme rozestavěli domek na Valašsku. V květnu v roce 2019 jel Pavel na kole, když ho smetla řidička SUV v protisměru.

Výtěžek sbírky pomůže válečnému veteránovi a jeho nemocné manželce doplatit hypotéku.

Pavel se snažil vrátit po nehodě do služby co nejdříve, jenže následky nehody začaly vycházet najevo až časem. V listopadu 2020 pro bolesti páteře a ramene nastoupil na nemocenskou. Po sérii rehabilitací a vyšetření se dostal k odborníkovi, který indikoval operaci ramenního kloubu. Bohužel je Pavel stále velmi omezen v pohybu a čeká ho další léčba. Odškodnění od řidičky, nebo její pojišťovny zatím nedostal.

Pavel byl po 30 letech služby s odchodem do civilu smířený, ale doufal, že se bude moci uchytit v plné síle, ne jako marod. Na domek jsme si vzali miliónovou hypotéku, stavba se prodražila, zatímco stále bydlíme v podnájmu. Já mám od mozkové příhody pouze částečný invalidní důchod, přesto jsem se snažila pracovat jako zdravotní sestra, ale zdraví mě opět zradilo. Denně vozíme syna Adama 27 km do školy. Hodně se mu věnujeme, bohužel již dosáhl plnoletosti, a tak nám stát snížil příspěvek na péči o něj. Jeho pokroky nám však dělají obrovskou radost a moc bychom si přáli umožnit mu studovat vysokou školu.

Sbírka byla založena Spolkem VLČÍ MÁKY, který Lenku Ohlídalovou pro tento text vyzpovídal.

Poděkování vám všem!

02. 05. 2022

Dovolte mi prosím, jménem celé mojí milované rodiny, poděkovat vám všem, kteří jste v této nelehké době, navíc ve vánočním čase a krátce po něm, kdy náklady každé rodiny stoupají do astronomických výšin, vzali kus ze svého a poslali na naši sbírku, kterou pro nás založil SPOLEK VLČÍCH MÁKŮ. Každá částka, která přibyla na náš účet byla pro nás cenná, protože nám dokázala, že jsou mezi námi i lidé, kteří nejsou lhostejní k osudu druhých, stejně jako jsme to dělali my, když to bylo v našich silách. Četla jsem každou zprávu, kterou jste napsali pod svůj příspěvek a za každý došlý příspěvek v duchu poděkovala. 

Velké poděkování patří všem přátelům, kteří nám poslali nejen finanční pomoc a psychickou podporu, ale zároveň nám nabídli své síly a čas při práci na našem domečku. Děkujeme všem, kteří i z toho mála, co mají poslali nám, aby dokázali, že lidé umí držet spolu. Děkuji také známým osobnostem a firmám, kteří přispěli velkými částkami. Obrovské poděkování patří rodině SOVIČKOVÝCH (snad prominou, že je jmenuji přímo), jejichž dar byl navíc projevem obrovské lidskosti a solidarity. Dovolím si také jmenovitě poděkovat panu generálovi Petru HROMKOVI  a panu generálovi Jaromíru ŠEBESTOVI, které má můj manžel v obrovské úctě a kteří nám pomohli nejen finančně, ale díky nim a paní generálce Šmerdové, mohl Pavel odjet do vojenského rehabilitačního ústavu na Slapech, kde mu velmi pomohli s pooperační rehabilitací. Do našich životů pak kromě všech těch úžasných lidiček, kteří nám pomohli, vstoupily i tři ženy, které zůstanou s naší rodinou asi navždy spjaté. Celým svým srdcem bych chtěla poděkovat paní majorce Romaně Musilové, paní Mirce Paškové a již výše zmíněné, paní generálce Lence Šmerdové. Děkuji a doufám, že naše cesty sbírkou nedošly do cíle, ale budou se znovu spojovat. Děkuji za vaši pomoc a péči v našem nelehkém období, kdy jsem měla pocit, že nemohu dál, že překážky na naší cestě jsou příliš velké, že je jako rodina nemůžeme sami překonat. 

Sbírka pro nás však znamenala i negativní reakce. Zažili jsme zklamání v jednání některých lidí, kteří by měli být v tomto čase spíše naší oporou. O to více si vážíme pomoci od těch, pro které jsme byli úplně cizí a přesto se rozhodli nám pomoci.

V současné době se Pavel zapojil znovu po dlouhých měsících před a po operaci do pracovního procesu. Přejte mu prosím společně semnou zdraví a štěstí. 

Částka, kterou se díky sbírce pomohlo vybrat, (po odečtení nákladů za vedení a zřízení pro nadaci) byla převedena na náš účet. V současné době jsou prostředky čerpány pro dostavbu domu a na umoření hypotéky.

Děkujeme Vám

S obrovskou úctou a pokorou k Vám všem za naši rodinu 

Lenka Ohlídalová

Velký dík všem dárcům!

10. 02. 2022

Dobrý den Vám všem a díky za obrovskou podporu, které si moc vážíme a jsme za ni opravdu vděční. Vaši přízeň budeme potřebovat i nadále, rehabilitace manžela se, oproti očekávání, protáhly a z původních tří týdnů pokračují již druhý měsíc a budou až do března. ...  Lenka

Zbierku dosiaľ podporili 913 darcov

1 000 Kč — Miroslava Pašková pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držte se, přeji spoustu sil!“
2 300 Kč — Ernest pred 2 rokmi

212 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

„Hodně štěstí a hlavně zdravíčko vám přeji z celého srdce. “
300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

205 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Milí Ohlídalovi, smekám před Vámi a společně s naším darem posíláme energii do Vašich dalších společných let! “
21 000 Kč — Johanka a Eliška Sovičkovi pred 2 rokmi

43 000 Kč — Pavel Sovička pred 2 rokmi

500 Kč — Pavel Horáček pred 2 rokmi