Pomozme Hance překonat tragédii v rodině

Praha / Zbierku organizuje Eva Kosinová moc.liamg@rimsok.ave

{}
0 %

Pomozme Hance překonat tragédii v rodině

Vybraných 35 401 Kč z 221 000 Kč
Zostáva -1209 dní
16 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. marec 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Martin Hausenblas, jsem podnikatel a vizionář a následující řádky popisují příběh, jehož jsem se stal součástí. S ohledem na to, čím si rodina prochází, jsme se rozhodli skutečná jména neuvádět.

Pár měsíců zpět jsem od dobrého známého Honzy dostal zprávu, že chce spáchat sebevraždu. Prosil mě, abych se postaral o jeho ženu. SMS mě zasáhla, protože jsem si sebevraždou dvou lidí ze svého okolí v životě už prošel. Nechtěl jsem, aby došlo k další tragédii. Honzovi jsem se nedovolal, jeho žena Hanka to zvedla. Plakala. Vysvětlila mi, že jí Honza neřekl, že již léta zápolí s velkým dluhem, do kterého se dostal. Přišli o byt a brzy přijdou o chatu, na které velmi lpí, protože tam děti prožily dětství a jsou na ni fixováni.

Honza si nakonec na život nesáhl, setkali jsme se a já se mu snažil pomoct zvednout se. Především kvůli jeho dětem – dceři a mentálně postiženému synovi. Snažili jsme se prověřit nějaké obchodní příležitosti, aby se mohl vyhrabat z nejhoršího. Bohužel to bylo mlácení prázdné slámy. Honza mi vysvětlil, že jej do průšvihu dostal hamižný zámožný přítel nás obou, který mu prý nejdříve nabídl pomoc a pak jej připravil o vše.

Když celá věc praskla, Honza se odstěhoval od ženy, syna i dcery a nechal je samotné. Dcera to bohužel tak velký tlak nezvládla a zabila se skokem z okna v paneláku.

Tragédie v tom okamžiku nabrala zcela jiný rozměr. Honza se odřízl od Hanky a podal žádost o rozvod. Zjistilo se, že si napůjčoval další miliony od dalších mých přátel, kterým také nic nesplatil.

Motivaci jsem našel v pomoci Hance, která přišla o všechno. Ztratila milovanou dceru, přišla o dům, chatu, živobytí a navíc zjistila, že žila celý život vedle podvodníka. Během několika měsíců zůstala bez příjmů a s exekucemi úplně sama na celý chod domácnosti, a hlavně na péči o syna s mentálním postižením.

Hanka teď potřebuje veškerou pomoc, aby to dala a nezlomilo ji to. Váš příspěvek pomůže Hance se zaplacením nájmu a nákup základních věci pro život. S vaší pomocí by chtěla vybrat také peníze na zaplacení právního zastoupení. V tuto chvíli hrozí, že veškeré dluhy a exekuce bude muset splácet i ona.

Děkujeme všem, kteří se Hance rozhodnou pomoci, než překoná bolest ze ztráty dcery a šok z jednání svého manžela.

Poděkování

11. 04. 2021

Paní Hanka si nesmírně váží všech dárců, které její příběh oslovil. Velice jim děkuje za finanční příspěvky, které budou použity na právní služby a její psychoterapeutickou léčbu.

Patrón zbierky 1

Martin Hausenblas - obecně

Patronem sbírky je vizionář Martin Hausenblas.

Zbierku dosiaľ podporili 56 darcov

209 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

2 222 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Nepředstavitelný osud, moc mě to mrzí. “
3 000 Kč — Nela pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Držíme palce“
777 Kč — Slávka a Petr pred 3 rokmi

„Věřím, že se vše v dobré zase obrátí“
500 Kč — Martin pred 3 rokmi

„Vše se v dobré obrátí!“
373 Kč — Iveta Pospíšilová pred 3 rokmi

„Jsme s vámi!“
373 Kč — Jaromír Čejka pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
42 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
47 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem