Pomozme Hance překonat tragédii v rodině

Praha / Organizer: Eva Kosinová moc.liamg@rimsok.ave

{}
0 %

Pomozme Hance překonat tragédii v rodině

Amount raised 35 401 Kč of 221 000 Kč goal
Left -981 days
16 % z původního cíle
The campaign has ended 31. March 2021

Help by sharing

Jmenuji se Martin Hausenblas, jsem podnikatel a vizionář a následující řádky popisují příběh, jehož jsem se stal součástí. S ohledem na to, čím si rodina prochází, jsme se rozhodli skutečná jména neuvádět.

Pár měsíců zpět jsem od dobrého známého Honzy dostal zprávu, že chce spáchat sebevraždu. Prosil mě, abych se postaral o jeho ženu. SMS mě zasáhla, protože jsem si sebevraždou dvou lidí ze svého okolí v životě už prošel. Nechtěl jsem, aby došlo k další tragédii. Honzovi jsem se nedovolal, jeho žena Hanka to zvedla. Plakala. Vysvětlila mi, že jí Honza neřekl, že již léta zápolí s velkým dluhem, do kterého se dostal. Přišli o byt a brzy přijdou o chatu, na které velmi lpí, protože tam děti prožily dětství a jsou na ni fixováni.

Honza si nakonec na život nesáhl, setkali jsme se a já se mu snažil pomoct zvednout se. Především kvůli jeho dětem – dceři a mentálně postiženému synovi. Snažili jsme se prověřit nějaké obchodní příležitosti, aby se mohl vyhrabat z nejhoršího. Bohužel to bylo mlácení prázdné slámy. Honza mi vysvětlil, že jej do průšvihu dostal hamižný zámožný přítel nás obou, který mu prý nejdříve nabídl pomoc a pak jej připravil o vše.

Když celá věc praskla, Honza se odstěhoval od ženy, syna i dcery a nechal je samotné. Dcera to bohužel tak velký tlak nezvládla a zabila se skokem z okna v paneláku.

Tragédie v tom okamžiku nabrala zcela jiný rozměr. Honza se odřízl od Hanky a podal žádost o rozvod. Zjistilo se, že si napůjčoval další miliony od dalších mých přátel, kterým také nic nesplatil.

Motivaci jsem našel v pomoci Hance, která přišla o všechno. Ztratila milovanou dceru, přišla o dům, chatu, živobytí a navíc zjistila, že žila celý život vedle podvodníka. Během několika měsíců zůstala bez příjmů a s exekucemi úplně sama na celý chod domácnosti, a hlavně na péči o syna s mentálním postižením.

Hanka teď potřebuje veškerou pomoc, aby to dala a nezlomilo ji to. Váš příspěvek pomůže Hance se zaplacením nájmu a nákup základních věci pro život. S vaší pomocí by chtěla vybrat také peníze na zaplacení právního zastoupení. V tuto chvíli hrozí, že veškeré dluhy a exekuce bude muset splácet i ona.

Děkujeme všem, kteří se Hance rozhodnou pomoci, než překoná bolest ze ztráty dcery a šok z jednání svého manžela.

Poděkování

11. 04. 2021

Paní Hanka si nesmírně váží všech dárců, které její příběh oslovil. Velice jim děkuje za finanční příspěvky, které budou použity na právní služby a její psychoterapeutickou léčbu.

Patrons 1

Martin Hausenblas - obecně

Patronem sbírky je vizionář Martin Hausenblas.

56 donations

209 Kč — Anonymous donor 3 years ago

2 222 Kč — Anonymous donor 3 years ago

250 Kč — Anonymous donor 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Nepředstavitelný osud, moc mě to mrzí. ”
3 000 Kč — Nela 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držíme palce”
777 Kč — Slávka a Petr 3 years ago

“Věřím, že se vše v dobré zase obrátí”
500 Kč — Martin 3 years ago

“Vše se v dobré obrátí!”
373 Kč — Iveta Pospíšilová 3 years ago

“Jsme s vámi!”
373 Kč — Jaromír Čejka 3 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
101 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
62 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
187 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie