Pomozme Adámkovi zlepšit chůzi

Praha, Jesenice / Zbierku organizuje Dagmar Slezáková zc.acimonortsa@adad

{}
0 %

Pomozme Adámkovi zlepšit chůzi

Vybraných 2 258 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -480 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 13. jún 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

To, jak je důležité cvičit s dětmi pod dohledem odborníků ví velmi dobře maminka pětiletého Adama Slezáka. Aby se jeho chůze zlepšila, od malička s ním doma cvičila Vojtovu metodu. Žádných větších výsledků však nedosahovala, a kromě toho si její syn ke cvičení vypěstoval negativní vztah. To se změnilo až s každodenními intenzivními rehabilitacemi vedenými zkušenými odborníky.

Adámek začal chodit teprve poslední týden před třetími narozeninami. Na jednu nožičku kulhá, ale umí ji k sobě přitáhnout. Je to proto, že ji má kratší. Aby Adámek mohl lépe chodit, začal cvičit.

„Nejprve jsme cvičili Vojtovu metodu. Ta pro něj byla náročná a evidentně mu nebyla nepříjemná, během našeho domácího cvičení totiž neustále křičel. Velký rozdíl nastal na Neurorehabilitační klinice Axon, kde začal cvičit s ohromným zápalem. Dokonce jsme se zde naučili nové a pro nás dost zásadní cviky, které spolu provádíme doma, a které cvičí moc rád,“ vypráví maminka.

A právě intenzivní rehabilitace, které absolvuje Adámek na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze, si bude moct rodina díky vaší pomoci dovolit.

Na klinice, kam denně dochází, se tým profesionálů zaměřuje na zlepšení kvality Adamovy chůze a kompletní posílení svalstva, a to nejen trupu, ale celých svalových řetězců. Klíčová je v jeho případě také eliminace takzvaných V sedů. Těmi si chlapec kompenzuje špatnou práci s těžištěm, mají však velmi negativní dopad na jeho kyčelní klouby. 

Kromě toho trápí Adámka také porucha řeči. „Adámek má zasažené centrum řeči. V jeho repertoáru je asi dvacet slov, se kterými si v komunikaci vystačí. Nemluví špatně, ale mluví málo,“ říká maminka. Se synem proto na klinice navštěvuje také logopedii. 

Patrón zbierky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

„Hodně štěstí “
480 Kč — Vašek pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím palečky !!“
121 Kč — Misa pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Adámku, hezky cvič, abys mohl pěkně běhat. :-)Zkuste požádat o podporu i ve FB skupině Mám srdce pomáhám. A také lépe popsat, jaké má Adámek zdravotní problémy.“
121 Kč — Pozorný dárce pred 2 rokmi

„To zvládneš Adámku :) “
200 Kč — Lukáš Kerhart pred 2 rokmi

„Hodne stesti:-)“
121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Pelíšek pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií
46 %

Paruka pro Marcelu i její dceru Kristýnku s alopecií

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií
22 %

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele
135 %

Potravinová pomoc a energie pro samoživitele