Pomozme Adámkovi zlepšit chůzi

Praha, Jesenice / Organizer: Dagmar Slezáková zc.acimonortsa@adad

{}
0 %

Pomozme Adámkovi zlepšit chůzi

Amount raised 2 258 Kč of 300 000 Kč goal
Left -534 days
1 % z původního cíle
The campaign has ended 13. June 2021

Help by sharing

To, jak je důležité cvičit s dětmi pod dohledem odborníků ví velmi dobře maminka pětiletého Adama Slezáka. Aby se jeho chůze zlepšila, od malička s ním doma cvičila Vojtovu metodu. Žádných větších výsledků však nedosahovala, a kromě toho si její syn ke cvičení vypěstoval negativní vztah. To se změnilo až s každodenními intenzivními rehabilitacemi vedenými zkušenými odborníky.

Adámek začal chodit teprve poslední týden před třetími narozeninami. Na jednu nožičku kulhá, ale umí ji k sobě přitáhnout. Je to proto, že ji má kratší. Aby Adámek mohl lépe chodit, začal cvičit.

„Nejprve jsme cvičili Vojtovu metodu. Ta pro něj byla náročná a evidentně mu nebyla nepříjemná, během našeho domácího cvičení totiž neustále křičel. Velký rozdíl nastal na Neurorehabilitační klinice Axon, kde začal cvičit s ohromným zápalem. Dokonce jsme se zde naučili nové a pro nás dost zásadní cviky, které spolu provádíme doma, a které cvičí moc rád,“ vypráví maminka.

A právě intenzivní rehabilitace, které absolvuje Adámek na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze, si bude moct rodina díky vaší pomoci dovolit.

Na klinice, kam denně dochází, se tým profesionálů zaměřuje na zlepšení kvality Adamovy chůze a kompletní posílení svalstva, a to nejen trupu, ale celých svalových řetězců. Klíčová je v jeho případě také eliminace takzvaných V sedů. Těmi si chlapec kompenzuje špatnou práci s těžištěm, mají však velmi negativní dopad na jeho kyčelní klouby. 

Kromě toho trápí Adámka také porucha řeči. „Adámek má zasažené centrum řeči. V jeho repertoáru je asi dvacet slov, se kterými si v komunikaci vystačí. Nemluví špatně, ale mluví málo,“ říká maminka. Se synem proto na klinice navštěvuje také logopedii. 

Patrons 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

10 donations

“Hodně štěstí ”
480 Kč — Vašek 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím palečky !!”
121 Kč — Misa 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Adámku, hezky cvič, abys mohl pěkně běhat. :-)Zkuste požádat o podporu i ve FB skupině Mám srdce pomáhám. A také lépe popsat, jaké má Adámek zdravotní problémy.”
121 Kč — Pozorný dárce 2 years ago

“To zvládneš Adámku :) ”
200 Kč — Lukáš Kerhart 2 years ago

“Hodne stesti:-)”
121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Pelíšek 2 years ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
27 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Ema
102 %

Ema

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
82 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci