Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Čáslav / Zbierku organizuje Mgr. Věra Suchá zc.manzes@ev.ahcus

{}
0 %

Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Vybraných 418 897 Kč z 340 000 Kč
Zostáva -403 dní
123 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. október 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Milí dárci, jste úžasní! Sbírka pokračuje dál. Před pár dny jsem měla možnost vyzkoušet si jiný neurostimulátor, který je ještě více šitý na míru a vice pomáhá. Při nášlapu mi zvedá nejen špičku, ale i koleno. Stimulace je nesrovnatelně znát. To vše se ale odráží na ceně, která je 730 tisíc korun na obě nohy. S vaší podporou mám naději, že na přístroj dosáhnu! Všem děkuji.

Zdravím, jmenuji se Věra, je mi 46 let a jsem zdravotní sestra. K povolání sestřičky mě přivedla v 18 letech moje diagnóza – roztroušená skleróza. V té době bylo o nemocnění málo informací a já chtěla zjistit, co je zač.

V březnu letošního roku se můj život obrátil úplně jiným směrem. Onemocněla jsem covid-19 a měsíc jsem bojovala v nemocnici doslova o život. Doma na mě ve strachu co bude dál čekal manžel a 2 dospívající dcery.

Měsíc jsem byla upoutána na lůžko a nestála na nohou. Můj celkový zdravotní stav se kvůli tomu výrazně zhoršil a já z nemocnice odjížděla na invalidním vozíku. Vděčná, že jsem živá. Začala jsem na sobě pracovat, abych se mohla znovu postavit na vlastní nohy.

S pomocí manžela a fyzioterapeutů jsem šla tvrdě za svým cílem. Každodenní rehabilitace přinesla své ovoce, se cvičením a rehabilitací jsem se dokázala z vozíku zvednout a jsem schopna s pomocí chodítka ujít pár kroků.

Chůze mě aktuálně trápí nejvíce, je velmi namáhavá. Mám problémy se ztrátou síly v nohách, jsou tuhé a brní mě. To vše vede ke zvýšení celkové únavy, což začalo negativně ovlivňovat i můj psychický stav.

Momentálně mi dělá obtíže ujít i kratší vzdálenost. Mým velkým přáním je zakoupení neurostimulátoru WalkAide. Přístroje, který mi umožní prodloužit dobu, kdy budu moci poskytovat péči pacientům v ambulantním prostředí v Kutné Hoře, poté bych se i ráda vrátila na alespoň pár služeb do nemocničního prostředí v Kolíně.

Unikátní neurostimulátor WalkAide, který vás vrátí do běžného života, je impuls k lepší chůzi. Přístroj mi umožňuje plynulejší chůzi díky elektrickým impulsům, které aktivují svaly zvedající při pohybu špičky nohou. Omezí se tím zakopávání. Přístroj ale zdravotní pojišťovny nehradí.

Ráda bych se jako donedávna aktivní člověk vyhnula plné invaliditě. Rehabilitační pomůcka mi výrazně usnadní jak profesní, tak osobní život. Dále bych chtěla absolvovat speciální intenzivní rehabilitační program, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna. Pokud by se podařilo cílovou částku překonat, pořídím si ještě odlehčený invalidní vozík pro event. rychlý přesun.

Jsem zdravotní sestra, nemůžu být doma. Vždy jsem pomáhala ostatním, teď naopak potřebuji pomoc sama. Celý svůj profesní život pomáhám ostatním. V roce 2011 mě pacienti nominovali na titul Sestra roku. V této prestižní soutěži jsem zvítězila a získala nejen titul Sestra roku ale také titul Sestra mého srdce.

Svou práci miluji a budu vděčná, když se budu moci opět vrátit zpět do původních zajetých kolejí a budu moci pomáhat lidem. S WalkAidem, rehabilitací a Vaší pomocí to půjde rychleji. Vážím si každé Vaší pomoci a děkuji.

Děkuji za Vaši pomoc a finanční podporu

16. 09. 2021

Velmi Vám všem děkuji za Vaši finanční podporu, za krásné vzkazy a ještě větší motivaci. Moc si toho vážím !

Ráda bych ve sbírce i nadále pokračovala. Pokud se vybere nad požadovanou částku dostatek financí , budu vybírat mezi dvěma NEUROSTIMULÁTORY. Rozdíl je mimo jiné i v ceně. Druhý neurostimulátor budu mít zapůjčený a velmi ráda se s ním předvedu :-) Potřebuji nejen kvalitu chůze, abych tady mohla být pro pacienty i podporující rodinu v plné síle :-)

Jsem Vám moji milí dárci moc vděčná. Děkuji !!

 

Před RHB

16. 09. 2021

čekám na Lokomat :-)

Můj výkon :-)

16. 09. 2021

Uf... 800 metrů se zátěží :-)

Patrón zbierky 1

Dana Krásová

Patronkou sbírky je paní Dana Krásová, zdravotní sestra chirurgické JIP 1 Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Zbierku dosiaľ podporili 568 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

546 Kč — Dana pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím pěsti. “
373 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držte se. Jsem taky zdravotní sestra a akorát čekám na výsledky zda se diagnóza potvrdí nebo ne. Máte můj obdiv! “
373 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Přeji brzký návrat do ambulance a snadnější pohyb. “
373 Kč — Anonymný darca pred rokom

Ďalšie aktuálne zbierky

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
36 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!
96 %

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
98 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci