Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Příbram / Zbierku organizuje Soňa Hádková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomoc pro Soňu s diabetem a syna Davida: kauce a boty

Vybraných 31 189 Kč z 31 000 Kč
Zostáva -481 dní
101 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Soňa, je mi 53 let a žiji společně v domácnosti se synem Davidem, kterému je 14 let a navštěvuje základní školu.

Život s cukrovkou

Po tom, co jsem přišla o práci a tím i o bydlení, jsem si v roce 2021 zažádala o sociální byt. Jsem silný diabetik, a proto jsem momentálně v neschopnosti. Moje zdravotní potíže se projevují častými bolestmi zad a kloubů. Přesto si přivydělávám ve chráněné dílně. Nedaří se nám ale nic uspořit, zbývá nám na obživu každý měsíc cca 5 až 6 tisíc, jelikož od roku 2020 jsem v insolvenčním řízení, které mi bude končit v únoru 2023, z výplaty ve chráněné dílně mi dluh strhávají.

Nezbývá na boty pro syna

Aktuálně nás čeká nákladná položka v rozpočtu, a to jsou boty pro syna. Má velikost nohy 51-52, což se velmi špatně shání samo o sobě, natož za přístupnou cenu. Proto tyto boty málokdy najdeme ve slevě. Když už tomu tak je, tak stále vychází okolo 1 500,-. Pokud zrovna nejsou ve slevě a jsou za plnou cenu, tak nemáme na výběr, než je koupit za 2 až 3 tisíce Kč. Další položkou v rozpočtu jsou ze stejného důvodu ponožky. Již jsme se proto hodně uskromnili, i na potravinách. Můj zdravotní stav ovšem vyžaduje speciálně upravený jídelníček a David je zase ve vývinu, a tak je to opravdu těžké nějak skloubit s naším skromným rozpočtem.

Jak sbírka pomůže?

Příští rok v červnu bychom se měli odstěhovat do jiného bytu, což je pro mě děsivá představa – jednak nemáme nikoho, na koho bychom se s pomocí nejen se stěhováním mohli obrátit, a tak budeme muset objednat nějakou stěhovací firmu. Máme ale sotva na nájemné, natož na stěhování a na kauci nového bydlení. Všechny tyto položky jsou pro nás začarovaný kruh. Proto mě sociální pracovnice ze služby SAS, se kterou dlouhodobě spolupracuji, doporučila na tuto sbírku.

Zbierku dosiaľ podporili 58 darcov

2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

150 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Alexandra pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

„držím palce“
373 Kč — Anonymný darca pred rokom