Podpořme vzdělávání dětí z East African Community School v Etiopii!

Celá ČR / Zbierku organizuje Martina Divišová zc.manzes@ems.ti

{}
0 %

Podpořme vzdělávání dětí z East African Community School v Etiopii!

Vybraných 18 376 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 66 dní
9 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

EAST AFRICAN COMMUNITY SCHOOL je soukromá mateřská a základní škola v Addis Ababa v Etiopii s kapacitou 900 dětí a ředitelem, který ji vybudoval vlastníma rukama (doslova a do písmene).

I přes nepřízeň politické, ekonomické a sociální situace v Etiopii dokázal vytvořit zázemí pro vzdělávání dětí, ačkoliv sám jako Tanzánec je místními úřady i po dvaceti letech považován za cizince, pro které je podnikání v jakémkoliv oboru velmi těžkou disciplínou.

Škola má kvalitní učitele, vychovatele i vedení, ale zoufale potřebuje vybavení k výuce, jako jsou lavice, židle, vybavit laboratoř, počítače, aby se děti mohly učit, jak s PC technikou pracovat a uspět ve svém budoucím životě.

Všechno začalo, když jsem se rozhodla, že je čas začít poznávat vzdálenější kouty světa a užívat si života, když už moje děti odrostly. Moje cesta vedla do Tanzánie a kus mého srdce zůstal tam. Tanzánci jsou srdeční lidé s čistou duší a od první chvíle jsem věděla, že kus Tanzánie si s sebou budu nosit navždy.

V Tanzánii jsem potkala i moudrého a inspirativního muže z kmene Nyakyusa jménem Mmboji Thabit Mwamwendesi, lingvistu který studoval jazyky a kulturu afrických zemí na universitě v Dar es Salaamu. Procestoval mnoho zemí černého kontinentu, ve kterých nějakou dobu žil i studoval a rozhodl se vybudovat školu, protože vzdělání je zásadní pro lepší budoucnost všech afričanů. Ačkoliv pochází z Tanzánie, svou školu postavil v Addis Ababa v Etiopii, protože tehdejší podmínky byly v Etiopii příznivější. Od začátku investoval veškeré své know-how, finance i schopnosti do této školy, kterou stavěl vlastníma rukama ve volném čase při své původní práci.

Zdá se to neuvěřitelné, ale dokázal vybudovat školu s kapacitou 900 dětí, kterým poskytuje kvalitní vzdělání s rozšířenou výukou světových i afrických jazyků.

Byrokracie současné Etiopie je obrovský problém a místo, aby vláda podporovala vzdělávání, snaží se naopak školám znesnadnit jejich důležitou práci.


Školám chybí učebnice pro děti, učební osnovy pro učitele a další nezbytnosti pro výuku.

Pokud škola o potřebné požádá, čeká velmi dlouho a nakonec často nedostane nic. Situace se stala kritickou a škola potřebuje finanční prostředky, aby byla schopna dětem poskytnout kvalitní vzdělání potřebné pro úspěch v dnešním moderním světě.

Pokud by se vybavení nepodařilo sehnat, hrozilo by škole uzavření. Škola je zázemím a zdrojem vzdělávání pro stovky dětí a obživou pro více než 100 zaměstnanců.

Jak sbírka pomůže?

Jakákoliv částka, kterou přispějete na tento projekt, dokáže zázraky. Zázemí a věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jsou v Africe něco jako poklad.

Každá darovaná koruna dokáže změnit život dětem, které jsou neuvěřitelně vděčné za možnost studovat a učit se, jak ve svém životě uspět.

Veškeré finance budou použity k nákupu PC a vybavení učeben, tj. židle, lavice, a vybavení laboratoře.

Patrón zbierky 1

275

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 275. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

„QR platby ze dne 7.-14.7.2024“
500 Kč — QR platby pred týždňom

333 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

„Mám Vás ráda a věřím v to, co děláte :-)“
2 112 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

2 000 Kč — Svačina Dent s.r.o. pred 3 týždňami

777 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

500 Kč — Obůrková Milena pred mesiacom

10 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

252 Kč — Damon hu pred mesiacom

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom