Podpořme vzdělávání dětí z East African Community School v Etiopii!

Celá ČR / Organizer: Martina Divišová zc.manzes@ems.ti

{}
0 %

Podpořme vzdělávání dětí z East African Community School v Etiopii!

Amount raised 18 376 Kč of 200 000 Kč goal
Left 66 days
9 % z původního cíle
The campaign has ended 26. September 2024

Help by sharing

EAST AFRICAN COMMUNITY SCHOOL je soukromá mateřská a základní škola v Addis Ababa v Etiopii s kapacitou 900 dětí a ředitelem, který ji vybudoval vlastníma rukama (doslova a do písmene) a i přes nepřízeň politické, ekonomické a sociální situace v Etiopii dokázal vytvořit zázemí pro vzdělávání dětí, ačkoliv sám jako Tanzánec je místními úřady i po dvaceti letech považován za cizince, pro které je podnikání v jakémkoliv oboru velmi těžkou disciplínou. Škola má kvalitní učitele, vychovatele i vedení, ale zoufale potřebuje učebnice pro děti, učební osnovy pro učitele a především počítačové vybavení učeben, aby se děti mohly učit, jak s PC technikou pracovat a uspět ve svém budoucím životě.

Všechno začalo, když jsem se rozhodla, že je čas začít poznávat vzdálenější kouty světa a užívat si života, když už moje děti odrostly. Moje cesta vedla do Tanzánie a kus mého srdce zůstal tam. Tanzánci jsou srdeční lidé s čistou duší a od první chvíle jsem věděla, že kus Tanzánie si s sebou budu nosit navždy. V Tanzánii jsem potkala i moudrého a inspirativního muže z kmene Nyakyusa jménem Mmboji Thabit Mwamwendesi, lingvistu který studoval jazyky a kulturu afrických zemí na universitě v Dar es Salaamu. Procestoval mnoho zemí černého kontinentu, ve kterých nějakou dobu žil i studoval a rozhodl se vybudovat školu, protože vzdělání je zásadní pro lepší budoucnost všech afričanů. Ačkoliv pochází z Tanzánie, svou školu postavil v Addis Ababa v Etiopii, protože tehdejší podmínky byly v Etiopii příznivější. Od začátku investoval veškeré své know-how, finance i schopnosti do této školy, kterou stavěl vlastníma rukama ve volném čase při své původní práci. Zdá se to neuvěřitelné, ale dokázal vybudovat školu s kapacitou 900 dětí, kterým poskytuje kvalitní vzdělání s rozšířenou výukou světových i afrických jazyků. Byrokracie současné Etiopie je obrovský problém a místo, aby vláda podporovala vzdělávání, snaží se naopak školám znesnadnit jejich důležitou práci. Školám chybí učebnice pro děti a učební osnovy pro učitele. Pokud škola požádá o potřebné knihy, čeká velmi dlouho a nakonec často nedostane nic. Situace se stala kritickou a škola potřebuje finanční prostředky na nákup všech potřebných knih a především na nákup PC vybavení do učeben, aby byla schopna dětem poskytnout kvalitní vzdělání potřebné pro úspěch v dnešním moderním světě. Pokud by se vybavení nepodařilo sehnat, hrozilo by škole uzavření. Škola je zázemím a zdrojem vzdělávání pro stovky dětí a obživou pro více než 100 zaměstnanců. 

Jakákoliv částka, kterou přispějete na tento projekt, dokáže zázraky. Zázemí a věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jsou v Africe něco jako poklad. Každá darovaná koruna dokáže změnit život dětem, které jsou neuvěřitelně vděčné za možnost studovat a učit se, jak ve svém životě uspět. Veškeré finance budou použity k nákupu PC vybavení učeben, učebnice pro děti a učební osnovy pro učitele.

Patrons 1

275

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 275. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

12 donations

“QR platby ze dne 7.-14.7.2024”
500 Kč — QR platby 1 week ago

333 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Mám Vás ráda a věřím v to, co děláte :-)”
2 112 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

2 000 Kč — Svačina Dent s.r.o. 3 weeks ago

777 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

500 Kč — Obůrková Milena 1 month ago

10 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Damon hu 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago