Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Písek / Zbierku organizuje Iveta Piklová moc.liamg@88avolkip

{}
0 %

Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Vybraných 0 Kč z 70 000 Kč
Zostáva 45 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Julinka je veselá holčička s diagnózou dětského autismu a poruchou pozornosti. Miluje plavání, jízdu na kole a houpání v závěsném křesle.

Julie se narodila jako zdravá a krásná holčička, když před 3. rokem nastoupila do MŠ, začala jsem si já i okolí všímat, odlišností v Julinčině chování, nehrála si s ostatními dětmi, měla své rituály, vývoj řeči byl opožděný. Započal tím kolotoč vyšetření u odborníků – psycholog, psychiatr, vyšetření zraku i sluchu, neurologie, magnetická rezonance. Nakonec diagnózu stanovili na speciální klinice v Brně, kde jsem s Julií strávila týdenní diagnostický pobyt. Diagnóza zněla: dětský autismus. Na výchovu Julie jsem od jejích 4 let zůstala sama, tatínek naši společnou domácnost opustil a s dcerou se stýká pouze sporadicky.

Stanovení diagnózy bylo velkým přelomem, mohli jsme začít Julinku rozvíjet tak, aby více rozuměla světu, který je pro ni v jejím vnímání často nepřehledný. Julinka získala podporu v podobě asistentky pedagoga a mohla tak plnohodnotně nastoupit do mateřské školky, což se předtím nedařilo, ve školkách ji odmítali. Pravidelně navštěvujeme logopedii, podstupujeme pravidelná psychologická vyšetření a také spolupracujeme se službou rané péče. Společně s pomocí všech se snažíme, aby se Julča rozvíjela a učila nové a nové věci.

Od května 2022 dojíždíme na terapii Biofeedbacku do Prahy.

Terapie Julince pomáhá zlepšit pozornost a koncentraci na učení, prodlužuje dobu, kdy je schopná věnovat se určité činnosti a tím výrazně přispívá k tomu, aby se Julča rychleji a cíleně rozvíjela ve svých dovednostech.

Nyní nastává chvíle, kdy je třeba terapii zintenzivnit a dojíždění 2x týdně z Písku do Prahy by bylo velmi zatěžující a stresující jak pro Julinku, tak i pro mě je v tuto chvíli finančně nedostupné. Proto jsme se rozhodli požádat o zapůjčení přístroje na biofeedback domů, abychom s ním mohli pracovat 2–3 týdně. Tím, že jsem samoživitelka, je pro mě ale částka naprosto nemyslitelná, a proto vás prosím o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Vaše přispění v této sbírce nám umožní mít přístroj doma po dobu 1 roku a opravdu pravidelně a poctivě podstupovat terapii, která Julii prospívá a umožňuje ji se rozvíjet ve všech oblastech života. Už nyní vnímám, že je Julinka po terapii soustředěnější, více se zapojuje do nabízených činností a zlepšil se její spánek.

Prosím, podpořte nás, aby se mohla Julča co nejvíce rozvíjet.