Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Písek / Zbierku organizuje Iveta Piklová moc.liamg@88avolkip

{}
0 %

Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Vybraných 50 402 Kč z 70 000 Kč
Zostáva -282 dní
72 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Julinka je veselá holčička s diagnózou dětského autismu a poruchou pozornosti. Miluje plavání, jízdu na kole a houpání v závěsném křesle.

Julie se narodila jako zdravá a krásná holčička, když před 3. rokem nastoupila do MŠ, začala jsem si já i okolí všímat, odlišností v Julinčině chování, nehrála si s ostatními dětmi, měla své rituály, vývoj řeči byl opožděný. Započal tím kolotoč vyšetření u odborníků – psycholog, psychiatr, vyšetření zraku i sluchu, neurologie, magnetická rezonance. Nakonec diagnózu stanovili na speciální klinice v Brně, kde jsem s Julií strávila týdenní diagnostický pobyt. Diagnóza zněla: dětský autismus. Na výchovu Julie jsem od jejích 4 let zůstala sama, tatínek naši společnou domácnost opustil a s dcerou se stýká pouze sporadicky.

Stanovení diagnózy bylo velkým přelomem, mohli jsme začít Julinku rozvíjet tak, aby více rozuměla světu, který je pro ni v jejím vnímání často nepřehledný. Julinka získala podporu v podobě asistentky pedagoga a mohla tak plnohodnotně nastoupit do mateřské školky, což se předtím nedařilo, ve školkách ji odmítali. Pravidelně navštěvujeme logopedii, podstupujeme pravidelná psychologická vyšetření a také spolupracujeme se službou rané péče. Společně s pomocí všech se snažíme, aby se Julča rozvíjela a učila nové a nové věci.

Od května 2022 dojíždíme na terapii Biofeedbacku do Prahy.

Terapie Julince pomáhá zlepšit pozornost a koncentraci na učení, prodlužuje dobu, kdy je schopná věnovat se určité činnosti a tím výrazně přispívá k tomu, aby se Julča rychleji a cíleně rozvíjela ve svých dovednostech.

Nyní nastává chvíle, kdy je třeba terapii zintenzivnit a dojíždění 2x týdně z Písku do Prahy by bylo velmi zatěžující a stresující jak pro Julinku, tak i pro mě je v tuto chvíli finančně nedostupné. Proto jsme se rozhodli požádat o zapůjčení přístroje na biofeedback domů, abychom s ním mohli pracovat 2–3 týdně. Tím, že jsem samoživitelka, je pro mě ale částka naprosto nemyslitelná, a proto vás prosím o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Vaše přispění v této sbírce nám umožní mít přístroj doma po dobu 1 roku a opravdu pravidelně a poctivě podstupovat terapii, která Julii prospívá a umožňuje ji se rozvíjet ve všech oblastech života. Už nyní vnímám, že je Julinka po terapii soustředěnější, více se zapojuje do nabízených činností a zlepšil se její spánek.

Prosím, podpořte nás, aby se mohla Julča co nejvíce rozvíjet.

Děkuji všem dárcům!

13. 03. 2023

Krásný den,

jménem svým i své dcery chci moc poděkovat všem dárcům za podporu. Díky vybrané částce můžeme podstupovat neurovývojovou terapii díky které má Julinka větší šanci začlenit se mezi své vrstevníky. Velice si této podpory vážíme.

Iveta a Julinka Piklovi  

Zbierku dosiaľ podporili 53 darcov

300 Kč — Ája pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

2 023 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

5 000 Kč — FORMETAL, s.r.o. pred rokom

1 000 Kč — Jirka Ružička pred rokom

455 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Pírkojc pred rokom

1 000 Kč — Mira pred rokom

1 100 Kč — MODRÁBKOVI pred rokom