Po smrti tatínka: pomoc pro vdovu a těhotnou dceru

Jablunkov / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Po smrti tatínka: pomoc pro vdovu a těhotnou dceru

Vybraných 0 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -592 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lékaři nám na jaře 2022 sdělili, že zdravotní stav manžela je na tolik vážný, že není možné v léčbě dále pokračovat. Manžel v květnu 2022 na následky nemoci zemřel. Jmenuji se Lucie a jsem maminkou tří dětí a vdovou.

Rakovina ledvin a dítě na cestě

S manželem jsme žili 17 let. Dlouhá léta pracoval jako řidič nákladního automobilu, jenomže v listopadu 2021 nám osud zasadil těžkou ránu, když mu byla diagnostikována závažná nemoc – rakovina ledvin. Nejprve to vypadalo, že manžel celou situaci zvládne, když podstoupí dostupnou léčbu, pak se však ukázalo, že jeho onemocnění je mnohem vážnější, než se zprvu zdálo.

Celý život jsem vykonávala pomocné práce, a tak jsem měla vždy výdělky odpovídající minimální mzdě. Naštěstí nám od narození dětí velice pomáhala tchýně. Byla oporou a podporu. Nyní je již však sama velice nemocná, má oslabený pohybový systém a o berlích je schopna se pohybovat pouze po domě.

Máme dva syny a jednu dceru. Mladší syn studuje na základní škole, starší syn od září nastoupí na střední školu – obor automechanik. V únoru 2022 jsme se dozvěděli, že má nejstarší dcera, které je 17 let, je těhotná. Zprvu dcera zvažovala, co dál, ale nakonec se rozhodla, že si miminko nechá a přeruší střední školu, aby mohla o své dítě pečovat. Je neuvěřitelně silná.

V otci budoucího miminka dcera nemá oporu, je stejně tak studentem střední školy a po zjištění, že bude otcem, s dcerou přerušil kontakt.

Nikdy v rodině nebyly finance na přestavbu našeho rodinného a starého domu, pokaždé jsme byli rádi, že jsme za vydělané peníze koupili jídlo a vše potřebné spojenou s péči o děti. Nyní, když je dcera těhotná, vnímám, že naše domácnost na tuto skutečnost vůbec není připravená. Je potřeba minimálně jednu místnost vymalovat, dát nové omítky, koupit základní nábytek... V době, kdy ceny stavebního materiálu jdou mílovými kroky kupředu, tak jsem si ale vědoma, že sama bez cizí pomoci nejsem schopna tyto finance zabezpečit.

Mám opravdu velkou obavu, že toto prostředí není příliš vhodné pro malé dítě. Chceme ale dalšímu členu naší rodiny vybudovat bezpečný a milující domov. Budeme moc rádi za jakoukoliv finanční pomoc. Opravdu moc děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

„Převod do sbírky pro samoživitele“
-472 Kč — znesnáze21 pred rokom

„Korunka ke korunce 🙂“
20 Kč — Petr pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Tomáš pred 2 rokmi