Ondrův sen: Elektropohon a pomáhat druhým

České budějovice / Zbierku organizuje Ondřej Tupý zc.murtnec@yput.ardno

0 %

Ondrův sen: Elektropohon a pomáhat druhým

Vybraných 54 900 Kč z 86 440 Kč
Zostáva -586 dní
64 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Ondra, jsem student na vozíku. V roce 2015 jsem po skoku do vody utrpěl těžký úraz a od té doby jsem ochrnutý od prsou dolů, neovládám ani prsty rukou. K tomu mám časté křeče a neuropatické bolesti.

V běžném životě používám mechanický invalidní vozík. Dělám to proto, abych se neustále udržoval v kondici, a protože mi to umožňuje maximální sociální kontakt se životem. Z důvodu těžkého handicapu ovšem nezvládám terén a delší vzdálenosti. Takové podmínky jsou však při mém nabitém programu běžné. Velmi mi pomůže elektropohon, který mi umožní větší soběstačnost. Nyní se kvůli každé náročnější cestě komplikovaně přesouvám do auta.

Můj handicap mě inspiroval a začal jsem se více zajímat o automatizované systémy vozidel v dopravě. Chtěl bych pomáhat lidem v podobné situaci.

Sen zapojit se do světa dopravních technologií se mi splnil. Již na vozíku jsem dokončil střední školu a následně jsem nastoupil na Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity, kde jsem nyní i v postgraduálním studiu a zároveň jsem studentem VOŠ automobilní. Vzdělávání v tomto oboru a vyhlídky na uplatnění v něm mi dávají smysl. Až dostuduji, chci se zabývat konstrukcí úprav všech druhů motorových vozidelvčetně autonomních druhů řízení pro osoby s různými druhy pohybových postižení. Vzhledem k tomu, že s výjimkou autobusu jsem držitelem všech řidičských oprávnění, rád bych se k tomu i věnoval výuce na vysoké škole.

Jelikož jsem technicky vzdělaný, vybral jsem si elektropohon, který vyniká kvalitou zpracování a technologiemi, jako jsou tempomat či rekuperace (dobíjení baterie při brždění). Pohon také nabízí promyšlené ovládání pro osoby s částečným ochrnutím horních končetin, což je pro mě nezbytné. Je uzpůsoben tak, abych byl schopen ho samostatně zapojit ke svému vozíku. Díky všem těmto technologiím pro mě bude ovládání elektropohonu snadné a hlavně bezpečné. Po pečlivém zvážení jsem se tedy rozhodl pro přídavný elektropohon Triride BASE, který prodává jihočeská firma Ultina.

Takto pokročilý přídavný elektropohon stojí 123 440,- Kč. Bohužel vzhledem k tomu, že jsem ještě student, nemám dostatek vlastních financí. Proto se na Vás obracím s prosbou o finanční příspěvek. Budu vděčný za jakoukoliv částku.

Děkuji a užívejte života.

Zbierku dosiaľ podporili 96 darcov

163 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

373 Kč — Míra Fríd pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

„držím palce“
373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

180 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Ať už Vás v životě potkávají jen hezké věci “
2 000 Kč — Mirka pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi