Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Moravičany / Zbierku organizuje Sona Jochecová zc.manzes@anosavocehcoj

{}
0 %

Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Vybraných 51 500 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -691 dní
103 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. marec 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče je o to náročnější, protože chlapec je agresivní a trpí sebepoškozováním. Maminka je na péči sama a situace se zhoršuje. S vaší pomocí by chtěla vybrat finance na odlehčovací pobyt.

Soužití je extrémně těžké. Maminka Soňa vychovává ještě 12letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. Žijí v malém domečku, který má 4 místnosti. Většinu času tráví v jednom pokoji.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt do pražských Bohnic.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9 000 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 4 pobyty, benzín a denního stacionáře.

Každá pomoc je vzácná. Děkuju.

 

Soňa Jochecová

 

Poděkování

19. 02. 2021

Rádi bychom z celého srdce poděkovali nadaci Znesnaze21 a všem milým dárcům za obrovskou pomoc s vybraním celé částky, která bude sloužit na zaplacení odlehčovacího pobytu pro našeho syna Petříka. Péťa trpí velmi těžkou formou autismu a péče o něj je extrémně náročná. Tento týdenní pobyt vždy jednou za měsíc nám rodičům pomůže si odpočinout, vyřešit lékaře a resty a věnovat se dceři Vanessce, pro kterou je tato situace s těžkými záchvaty Petříka velmi náročná. Pobyt v Praze ukáže Petříkovi nové situace, zažije nové věci, pozná kamarády a uvidí spoustu nových míst.

Pro všechny z nás je to jediná možnost, jak nabrat síly a dál bojovat s nepřízní osudu.

Ze zbytku peněz, které se vybraly, zaplatíme cestu do Prahy.

Moc Vám všem děkujeme, jste úžasní❤️

Soňa Jochecová s rodinou

Zbierku dosiaľ podporili 71 darcov

„Hodně Božího požehnání celé rodině!“
1 000 Kč — Helena pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„znesnáze21 slaví 1. narozeniny! “
4 886 Kč — znesnáze21 pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

130 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Prejeme Vám mnoho sil a pevné zdraví. Držte se!“
1 500 Kč — Zuzanka a Barca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení
39 %

Pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení

Naděje na život pro Romana
3 %

Naděje na život pro Romana

Má jen pár dnů: Robin musí začít rehabilitovat
48 %

Má jen pár dnů: Robin musí začít rehabilitovat