Nicol to nezvzdává a statečně boxuje s DMO: potřebuje další terapie!

Jičín / Zbierku organizuje Nicola Kuruczová zc.liame@avozcuruk.ackin

{}
0 %

Nicol to nezvzdává a statečně boxuje s DMO: potřebuje další terapie!

Vybraných 51 082 Kč z 49 152 Kč
Zostáva -53 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ahoj,

jmenuji se Nicola, je mi 22 let a již od narození bojuji s dětskou mozkovou obrnou.

Narodila jsem se předčasně asi na 6 měsíci těhotenství, kdy jsem ještě neměla dovyvinuté některé orgány, takže jsem dlouhou dobu strávila v inkubátoru.

Když mi byl rok, začali si rodiče všímat, že se mnou není něco v pořádku. Po sérii různých vyšetření lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu (DMO), konkrétně spastickou diparézu.

Ačkoliv původní prognóza nebyla vůbec růžová, nevzdala jsem to!

Dneska jsem vcelku samostatná a chytrá. Mluvím čtyřmi jazyky. V 6letech jsem se poprvé, po dlouhém snažení a náročných rehabilitacích ve speciální školce, postavila na nohy s pomocí dvou berlí, a tak chodím do dnes.

I když už jsem dávno předčila očekávání lékařů a jsem na tom mnohem lépe, než jsem původně měla být, odmítám se se svým osudem smířit a chci od života víc. Musela jsem zvládnout nespočet operací, abych se vůbec mohla postavit. I když dneska stojím nohama pevně na zemi, potřebuju neustálou oporu berlí, nebo doma nábytku. Zkrátka to není tak, jak by mělo být!

Jak sbírka pomůže?

Minulý rok jsem našla a zároveň podstoupila terapii kmenovými buňkami na Slovensku, které lékaři dávají velkou šanci. Již po první dávce jsem v nemocnici dokázala zahýbat chodidlem, což nikdy dřív nebylo možné.

Opravdový šok ale přišel teprve, když jsem se po terapii a rehabilitaci dokázala snad poprvé v životě postavit bez opory. Byl to pro mě nepopsatelný pocit štěstí.

Momentálně mám za sebou druhou terapii kmenovými buňkami a můj zdravotní stav se stále zlepšuje. Podle lékařů je potřeba podstoupit minimálně 5 dávek, aby léčba měla opravdu vyditelné výsledky. Jsem přesvědčená, že pokud by se mi podařilo jít na další dávku, tak nejen, že bych stála na místě bez opory, ale konečně bych mohla udělat ten krok do neznáma.

Svou nemoc jsem nikdy nebrala jako překážku, naopak jsem se s ní vždycky chtěla prát. Tento rok jsem začala chodit na box, který mě neskutečně nabíjí tou pozitivní energií, kterou potřebuji. Je to pro mě skvělý způsob, jak vypnout a aspoň na chvíli bojovat i s něčím jiným než se svým zdravím.

Byla bych ale moc šťastná, kdyby postupem času byl box ten jediný důvod, kdy se budu za něco opravdu rvát.

Vybrané finance budou použity na další terapii kmenovými buňkami na Slovensku v nemocnici Blue Horizon International a.s. v Malackách.

Děkuji všem za pomoc.

Poděkování

01. 01. 2024

Dobrý den, ráda bych poděkovala všem, kteří mi pomohli být zase o kus blíž svému snu. Nedokážu slovy vyjádřit překvapení a vděčnost, kterou jsem cítila, když jsem zjistila, že se vám povedlo společně vybrat 104%. Jsem opravdu strašně moc šťastná. Momentálně se těším, že díky vám budu moci podstoupit 3 dávku a možná konečně začnu boxovat ve stoje.

Ještě jednou z celého srdce děkuji vsem 🥊

Zbierku dosiaľ podporili 51 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Hodně štěstí a držte se dál.“
25 000 Kč — Alena & Ondřej pred 2 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

10 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

300 Kč — Rosťa pred 2 mesiacmi

„Ať ti to Lítá ! Držím pěsti ! “
600 Kč — Smolič pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„„Mnoho zdraví přeji ❤️““
373 Kč — Alča pred 2 mesiacmi