Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat

Jesenice u Rakovníka / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat

Vybraných 62 591 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -469 dní
125 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme 5členná rodina, která žije v rodinném domku v malém městečku Jesenice u Rakovníka. Tatínek pracuje jako řidič a stavební dělník, já se starám o Martinku a nyní jsem také na mateřské dovolené s nejmladší dcerkou Markétkou, která se narodila letos v létě. Naše 8letá Anička navštěvuje 3.třídu v místní škole.

Rodinná tragédie

Martince byl rok, když se nešťastnou náhodou začala topit, po její záchraně nám lékaři oznámili, že má nedostatkem kyslíku poškozený mozek. Od té doby se snažíme a bojujeme, jak se dá, aby se její stav zlepšoval. Již přes 2 roky je její stav takový, že se nehýbe. Občas si jen přetočí hlavičku, zahýbe ručičkama a nožičkama.

Stravu přijímá výživovou sondou PEG a s dýcháním jí pomáhá tracheostomie. Průdušnici, ale zacpáváme, aby si zvykla zase dýchat pusinkou a nosánkem. Výživu přijímá hadičkou, ale i tady nastal pokrok. Už zase začíná ochutnávat i pusinkou, protože se jí víc a víc daří polykat. Martinka dostala i brýle a začíná fixovat očičkama. Největší pokrok však pozorujeme po absolvování několika dávek kmenových buněk na soukromé klinice na Slovensku. Především tím, že více reaguje na podněty. Rozčiluje se, mračí se, když se jí něco nelíbí. Ale když je spokojená, tak jí škubají koutky, jako kdyby se na nás zase chtěla usmát.

Neustále s naší milovanou holčičkou rehabilitujeme, doma se s ní snažíme stále cvičit a zapojovat.

Každý rok absolvujeme lázně, několikrát do roka jezdíme na intenzivní 14denní rehabilitace, 2x týdně máme hipoterapie nebo absolvujeme cely týden intenzivních hipoterapií, kdy Martinka jezdi na koni 2x denně. Od začátku také jezdíme do nedalekého městečka Kryry, kde si Martinka kromě cvičení dopřává i vířivku. Navštěvujeme logopedii, ergoterapii, hyperbarickou komoru, nebo bazén v Marco centru Rakovník.

Nyní jsme začali navštěvovat 2x týdně 2hodinové rehabilitace na klinice Astra v Praze. Zatím je to nejlepší cvičení, které jsme absolvovali. V listopadu nás čeká 4týdenni pobyt v Jánských lázních a v prosinci ještě 14 dní intenzivních rehabilitací v Centru Hájek. Mezitím bychom ještě rádi stihli další dávku kmenových buněk, tentokrát přímo z pupečníkové krve naší nejmladší dcerky Markétky, která jí byla odebrána při porodu.

Je spoustu rehabilitaci a terapií, které by nám pomohly a zlepšily další vývoj. Ráda bych je s Martinkou absolvovala dlouhodobě, ale bohužel je nehradí pojišťovny.

Výtěžek této sbírky půjde na potřebné neurorehabilitace pro Martinku.

Jsou velice finančně nákladné. S velkou pokorou v srdci budeme vděčni za každou pomoc naší milované holčičce.

Poděkování

07. 03. 2023

Milí dárci,

z celého srdce bychom vám chtěli poděkovat za to, že jste pomohli dovést naši sbírku do konce!

Díky vám můžeme dále pokračovat s Martinkou v rehabilitacích. 

Měli jsme teď pár měsíců velkou pauzu, díky všem zrádným nemocem, co se na nás přilepily. Bohužel, jsme museli absolvovat dva pobyty v nemocnici, ale nyní už se moc těšíme, až se do všeho zase vrhneme!

Za pár týdnů nás ještě čeká operace kyčlí a my věříme, že vše dopadne, jak má a všechny cvičení budou teprve stát za to:-) A to všechno hlavně díky vám všem!!! Ještě jednou děkujeme všem za obrovskou podporu!

Zbierku dosiaľ podporili 48 darcov

„Přeji vám hodně sil a Martince hodně zdraví a štěstí.“
10 000 Kč — Lucka V. pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

130 Kč — Anonymný darca pred rokom

234 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

374 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držíme palce!!!“
777 Kč — J+V+A+E pred rokom