Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat

Jesenice u Rakovníka / Organizer: Kristýna Bidrmanová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Neurorehabilitace pomohou Martince samostatně dýchat a papat

Amount raised 16 500 Kč of 50 000 Kč goal
Left 39 days
33 % z původního cíle
The campaign has ended 12. November 2022

Help by sharing

Jsme 5členná rodina, která žije v rodinném domku v malém městečku Jesenice u Rakovníka. Tatínek pracuje jako řidič a stavební dělník, já se starám o Martinku a nyní jsem také na mateřské dovolené s nejmladší dcerkou Markétkou, která se narodila letos v létě.

Naše 8letá Anička navštěvuje 3.třídu v místní škole.

Rodinná tragédie

Martince byl rok, když se nešťastnou náhodou začala topit, po její záchraně nám lékaři oznámili, že má nedostatkem kyslíku poškozený mozek. Od té doby se snažíme a bojujeme, jak se dá, aby se její stav zlepšoval. Již přes 2 roky je její stav takový, že se nehýbe (občas si přetočí hlavičku, zahýbe ručičkami a nožičkami).

Stravu přijímá výživovou sondou PEG a s dýcháním jí pomáhá tracheostomie. Průdušnici, ale zacpáváme, aby si zvykla zase dýchat pusinkou a nosánkem. Výživu přijímá hadičkou, ale i tady nastal pokrok. Už zase začíná ochutnávat i pusinkou, protože se jí víc a víc daří polykat. Martinka dostala i brýle a začíná fixovat očičkama. Největší pokrok však pozorujeme po absolvování několika dávek kmenových buněk na soukromé klinice na Slovensku. Především tím, že více reaguje na podněty. Rozčiluje se, mračí se, když se jí něco nelíbí. Ale když je spokojená, tak jí škubají koutky, jako kdyby se na nás zase chtěla usmát.

Neustále s naší milovanou holčičkou rehabilitujeme, doma se s ní snažíme stále cvičit a zapojovat.

Každý rok absolvujeme lázně, několikrát do roka jezdíme na intenzivní 14denní rehabilitace, 2x týdně máme hipoterapie nebo absolvujeme cely týden intenzivních hipoterapií, kdy Martinka jezdi na koni 2x denně. Od začátku také jezdíme do nedalekého městečka Kryry, kde si Martinka kromě cvičení dopřává i vířivku. Navštěvujeme logopedii, ergoterapii, hyperbarickou komoru, nebo bazén v Marco centru Rakovník.

Nyní jsme začali navštěvovat 2x týdně 2hodinové rehabilitace na klinice Astra v Praze. Zatím je to nejlepší cvičení, které jsme absolvovali. V listopadu nás čeká 4týdenni pobyt v Jánských lázních a v prosinci ještě 14 dní intenzivních rehabilitací v Centru Hájek. Mezitím bychom ještě rádi stihli další dávku kmenových buněk, tentokrát přímo z pupečníkové krve naší nejmladší dcerky Markétky, která jí byla odebrána při porodu.

Je spoustu rehabilitaci a terapií, které by nám pomohli a zlepšili další vývoj. Ráda bych je s Martinkou absolvovala dlouhodobě, ale bohužel je nehradí pojišťovny.

Výtěžek této sbírky půjde na potřebné neurorehabilitace pro Martinku.

Jsou velice finančně nákladné. S velkou pokorou v srdci budeme vděčni za každou pomoc naší milované holčičce.

12 donations

438 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Hodně sil Martince i rodičům 🙏🍀”
1 000 Kč — Bohumila Jelínková 3 weeks ago

5 000 Kč — Petr Slabý 3 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

111 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

555 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

2 000 Kč — Vlasta Slabá 3 weeks ago

150 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Přeji mnoho sil a zdraví :) ”
5 000 Kč — Michal Černý 3 weeks ago

373 Kč — Veronika Scheinerová 3 weeks ago