Navzdory zdravotním překážkám Petra jede dál, podpořme její cestu!

Nový Jičín, Bílovec / Zbierku organizuje Petra Hajná zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Navzdory zdravotním překážkám Petra jede dál, podpořme její cestu!

Vybraných 209 390 Kč z 500 000 Kč
Zostáva 41 dní
42 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o finanční pomoc. Dovolte mi, abych se Vám představila. Jmenuji se Petra, je mi 44 let. Od čtyř let trpím revmatoidní artritidou a poruchou růstu, měřím 133 cm.

 Zdravotní stav se mi stále zhoršuje.

 Jelikož se mi klouby stále zhoršovaly a měla jsem čím dál větší problémy s chůzí, při kterých jsem trpěla velkými bolestmi, musela jsem během 11 let podstoupit 7 operací kloubů. Od 21 let mi byly během 3,5 let v Praze Motole vyměněny oba kyčelní i kolenní klouby.

 Bez operací by hrozilo, že bych byla trvale upoutaná na invalidní vozík.

 Mám velké problémy i s oběma zápěstími i kotníky, již dnes mě lékaři připravují na další operace. Nezvládám fyzickou námahu, i přes všechny zákroky mi dělá problém chůze, ujdu asi 200 metrů. Mimo toto základní onemocnění, se k mým problémům přidalo ještě spousta dalších, jako je amyloidóza střev, špatná funkce ledvin a další. Proto musím na nákupy, procházky s rodinnou, dovolené používat invalidní mechanický vozík.

 Na invalidním vozíku mě vždy vozí druhá osoba, já bych to fyzický nezvládla, mám po operaci i obě zápěstí. V letech 2012-2015 jsem vystudovala dálkově diplomovaného nutričního terapeuta.

 Jak sbírka pomůže?

Každý rok pravidelně jezdím na rehabilitaci do lázní Klimkovice a během roku také docházím na ambulantní rehabilitaci. Jelikož jsem v invalidním důchodu III. stupně již od 19 let, je bohužel můj důchod velice nízký. Jsem držitelkou průkazu ZTP/P. Ve 26 letech jsem si udělala individuálně autoškolu. Auto, které nyní mám, používám 18 let a je potřeba na něm provádět časté nákladné opravy a dosluhuje.

 V období 3 let jsem musela využít 4x odtahovou službu.

 Od roku 2015 jsem si žádala 4x u ÚP o příspěvek na zakoupení motorového vozidla, žádost i odvolání mi bylo 4x zamítnuto, naposledy před 14ti dny. Rozhodnutí znělo, že nemám těžké postižení nosného a pohybového aparátu. Ráda bych si pořídila nové auto Škoda Fabia, které by mi velice usnadnilo život. Bydlím v malém městě téměř denně jezdím hlavně do Ostravy, kam to mám cca 30 km. Zde navštěvuji lékaře, rehabilitaci, rodinu, přátele, jezdím zde za kulturou, jiná možnost dopravy pro mě bohužel nepřipadá v úvahu.

 Proto bych Vás chtěla poprosit o příspěvek na nový automobil Škoda Fabia s automatickou převodovkou, který stoji 500 000,-. Byla bych Vám velice vděčná, kdybyste mi svým darem pomohli být více soběstačná.

Zbierku dosiaľ podporili 47 darcov

„Držím pěsti! Ať Vám to vyjde !!!“
1 221 Kč — Pavel (od Jany) pred 6 mesiacmi

„Peťulko, jsi skvělá bojovnice a skvělý človíček! Moc ráda jsem tě poznala :-) Držím pěstičky !!“
1 221 Kč — Jana pred 6 mesiacmi

„Ahoj Peťko, my jsme se viděli jen krátce v Klimkovicích, snad ti to pomůže. Petr“
778 Kč — Petr Dokoupil pred 6 mesiacmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Na nového angličáka....JT “
5 000 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

3 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Peťulko, přejeme, ať se to podaří 🍀🍀🍀O+R“
1 111 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Peti, věřím, že tentokrát to nové auto vyjde. 🍀“
1 000 Kč — Verča pred 7 mesiacmi

1 000 Kč — Ahoj Peti, ještě posíláme trošku, ať se moc daří, Neberlovi pred 7 mesiacmi