Navzdory zdravotním překážkám Petra jede dál, podpořme její cestu!

Nový Jičín, Bílovec / Organizer: Petra Hajná zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Navzdory zdravotním překážkám Petra jede dál, podpořme její cestu!

Amount raised 208 890 Kč of 500 000 Kč goal
Left 16 days
42 % z původního cíle
The campaign has ended 30. April 2024

Help by sharing

Chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o finanční pomoc. Dovolte mi, abych se Vám představila. Jmenuji se Petra, je mi 44 let. Od čtyř let trpím revmatoidní artritidou a poruchou růstu, měřím 133 cm.

 Zdravotní stav se mi stále zhoršuje.

 Jelikož se mi klouby stále zhoršovaly a měla jsem čím dál větší problémy s chůzí, při kterých jsem trpěla velkými bolestmi, musela jsem během 11 let podstoupit 7 operací kloubů. Od 21 let mi byly během 3,5 let v Praze Motole vyměněny oba kyčelní i kolenní klouby.

 Bez operací by hrozilo, že bych byla trvale upoutaná na invalidní vozík.

 Mám velké problémy i s oběma zápěstími i kotníky, již dnes mě lékaři připravují na další operace. Nezvládám fyzickou námahu, i přes všechny zákroky mi dělá problém chůze, ujdu asi 200 metrů. Mimo toto základní onemocnění, se k mým problémům přidalo ještě spousta dalších, jako je amyloidóza střev, špatná funkce ledvin a další. Proto musím na nákupy, procházky s rodinnou, dovolené používat invalidní mechanický vozík.

 Na invalidním vozíku mě vždy vozí druhá osoba, já bych to fyzický nezvládla, mám po operaci i obě zápěstí. V letech 2012-2015 jsem vystudovala dálkově diplomovaného nutričního terapeuta.

 Jak sbírka pomůže?

Každý rok pravidelně jezdím na rehabilitaci do lázní Klimkovice a během roku také docházím na ambulantní rehabilitaci. Jelikož jsem v invalidním důchodu III. stupně již od 19 let, je bohužel můj důchod velice nízký. Jsem držitelkou průkazu ZTP/P. Ve 26 letech jsem si udělala individuálně autoškolu. Auto, které nyní mám, používám 18 let a je potřeba na něm provádět časté nákladné opravy a dosluhuje.

 V období 3 let jsem musela využít 3x odtahovou službu.

 Od roku 2015 jsem si žádala 3x u ÚP o příspěvek na zakoupení motorového vozidla, žádost i odvolání mi bylo 3x zamítnuto. Rozhodnutí znělo, že nemám těžké postižení nosného a pohybového aparátu. Ráda bych si pořídila nové auto Škoda Fabia, které by mi velice usnadnilo život. Bydlím v malém městě téměř denně jezdím hlavně do Ostravy, kam to mám cca 30 km. Zde navštěvuji lékaře, rehabilitaci, rodinu, přátele, jezdím zde za kulturou, jiná možnost dopravy pro mě bohužel nepřipadá v úvahu.

 Proto bych Vás chtěla poprosit o příspěvek na nový automobil Škoda Fabia s automatickou převodovkou, který stoji 500 000,-. Byla bych Vám velice vděčná, kdybyste mi svým darem pomohli být více soběstačná.

46 donations

“Doufám,Peti,že se Ti podaří častku vybrat!Ze srdce Ti to přeju.Alča”
1 000 Kč — Alča 1 day ago

“Peti, doufám, že se opět uvidíme v Klimkovicích. Petr Lavička ”
1 000 Kč — Petr Lavička 1 day ago

50 000 Kč — pavlína 2 weeks ago

777 Kč — Anonymous donor 2 months ago

200 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Přeji lepší život”
1 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

100 Kč — Anonymous donor 4 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Ahoj Peti, přeji ať to vyjde. 🙂”
777 Kč — Hanka 6 months ago

“Držím pěsti! Ať Vám to vyjde !!!”
1 221 Kč — Pavel (od Jany) 6 months ago