Naděje pro malou Laurinku

Mladá Boleslav / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Naděje pro malou Laurinku

Vybraných 431 102 Kč z 550 000 Kč
Zostáva 2 dní
78 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. november 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše vnučka Laurinka se narodila předčasně v 25. týdnu s porodní váhou 610 g. Měřila 31 cm

Prvního půl roku svého života strávila ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a díky neskutečně obětavé práci zdravotníků přežila. Byl to pro nás zázrak!

Bohužel, však následky Laurinčina předčasného příchodu na svět nezůstaly bez zdravotních komplikací a trvalého postižení. Potýká se tak s dětskou mozkovou obrnou, poškozením mozku, zrakovým poškozením, hypertonickým syndromem, akrální spasticitou, epilepsií a dalšími přidruženými komplikacemi...

Jsme s manželem Laurinčiny prarodiče, vnučka nám byla hned po propuštění z nemocnice, svěřena do pěstounské péče. Rodiče vnučky holdovali alkoholu a drogám, matka si bohužel předčasný porod záměrně vyvolala.

Lékaři nevěřili, že dívenka přežije, život na tomto světě si vybojovala.

Nemohli jsme s manželem dopustit, aby skončila v ústavní péči. Od jejího narození jsme za ní jezdili do nemocnice a ani chvilku jsme neváhali postarat se o ni i do budoucna.

A věřte, není to pro nás úplně jednoduché, oba jsme již důchodci. Sama jsem prodělala onkologické onemocnění i mozkovou příhodu a nejsme již nejmladší. Jsme rozhodně přesvědčeni, že i Laura má právo na svoji rodinu, domov, lásku, a že si zaslouží cítit, že ji má někdo rád a postará se o ni.

Dnes je Laurince 16 měsíců. Její vývoj je značně opožděný, odpovídá cca 4 měsícům. Nesedí, ani neleze. Jezdíme s ní k odborníkům do Hradce Králové, Prahy i tady do Mladé Boleslavi. Následují rehabilitace a neurorehabilitace: 2-3 x týdně musí podstupovat neurorehabilitace v Praze, 2x týdně cvičíme Vojtovou metodou v Liberci, 5x denně cvičíme doma.

I přesto všechno je Laurinka moc hodná holčička, neustále rozdávající úsměvy na všechny strany. S cvičením se pere statečně s úsměvem a upřeným zrakem na mě, jako kdyby mi chtěla říct: "Neboj babi, já to dokážu, musíš být se mnou jen trochu trpělivá."

Věřím, a nikdy jsem nepřestala věřit, že tohle naše zlatíčko dokáže jednou posadit i lézt. Ať si všichni říkají, co chtějí. Já vím své!

Jak sbírka pomůže?

Naše společné příjmy nejsou nijak vysoké. Po zaplacení bydlení a dalších nezbytností nám mnoho nezůstane. Sice beru na Laurinku příspěvky, ale bohužel na to vše, co potřebuje pro svůj vývoj, to nestačí. Dát dohromady tolik prostředků není lehké. Laura potřebuje hlavně rehabilitace, lázně a pokračovat s cvičením. Ale také speciální kočárek, speciální botičky, které se šijí na míru, novou sedačku do auta, kompenzační a rehabilitační pomůcky.

Jsme nesmírně vděční za každou vaši pomoc, která pro nás znamená naději na lepší a kvalitnější život naší milované vnučky!

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Zbierku dosiaľ podporili 781 darcov

Zbierku dosiaľ podporili Nadační fond ŠKODA AUTO čiastkou 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 30 000 Kč.

„Hodně štěstí“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

150 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Děkuji za Vaši obětavost“
500 Kč — Anonymný darca pred týždňom

500 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Držíme palce, jste stateční bojovníci, hlavně Laurinka. Hodně zdraví vám všem. ❤️“
252 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Moc na Vás myslíme, jste úžasní i malinká krásná Laurinka! “
2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

373 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

2 112 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

777 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Jste úžasní prarodiče...“
500 Kč — KH pred 3 týždňami