Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Jihlava, Komárovice / Zbierku organizuje Leona Mašterová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Vybraných 122 144 Kč z 99 840 Kč
Zostáva -621 dní
122 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Marek je manžel mé sestry. Letos oslaví 40. narozeniny. Před 6 lety v roce 2016 prodělal těžkou cévní mozkovou mrtvici, která byla komplikovaná krvácením do mozku s následnou operací. Je tak ochrnutý na pravou polovinu těla. Po dlouhých rehabilitacích se podařilo, že Marek chodí o francouzské holi. Bohužel v důsledku ochrnutí dochází ke kontrakturám – chorobným stahům svalů na pravé noze a deformaci plosky nohy. Další velký problém je, že cévní příhoda poškodila centrum řeči a Marek není schopný mluvit ani psát. Komunikační schopnosti jsou nulové. Jeho děti 10letý Tadeášek a 6letá Natálka si s tátou nikdy nepopovídají. Ztráta komunikace a pohybový hendikep ho velmi izolují od okolního světa.

Speciálně upravená trojkolka s elektrickým pohonem je pro Marka způsob, jak zůstat aktivní, a to i v kruhu rodiny a přátel. 

Je to šance na vystoupení z každodenního stereotypu. Společné zážitky jsou důležité pro každou rodinu. O to víc pro rodinu, jakkoli znevýhodněnou.

Trojkolka bude vyrobena od firmy Hugo Bike na míru vzhledem k Markovu postižení. Bude bezpečná a pro moji sestru při manipulaci snadno rozložitelná a skladná do auta.

Sestra je obětavá a skromná. Dosud vše zvládala sama s podporou rodiny. Pořízení trojkolky je pro ni ale až přespříliš nákladné, a proto jsem se rozhodla založit sbírku a poprosit o pomoc i vás.

Před nemocí mezi Markovy koníčky patřilo cestování, fotografování, auta, vojenská technika, zbraně, jízda na kole. Dnes může pouze fotit. Fotí pomocí levé ruky.  Je to velmi obtížné, ale pro Marka je to způsob, jak navazovat společnou „řeč“.

Předem velice děkuji všem, kteří pomohou Markovi svým příspěvkem život žít, a ne pouze přežívat.

Poděkování vám všem!

16. 08. 2022

Přátelé, kamarádi, rodino a anonymní dárci.

Velmi si vaší nezištné pomoci vážíme. Díky Vám se podařilo neskutečné. Během týdne byla částka na Markovu trojkolku vybraná.

Z celého srdce děkujeme za laskavost a podporu. Slzy máme v očích, husí kůži po těle a přitom nás hřeje neuvěřitelný pocit štěstí, radosti a lidskosti. Mít kolem sebe lidičky ze srdcem na správném místě je v životě výhra.

Obrovské díky Marek s rodinou a Leona

Zbierku dosiaľ podporili 108 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 412 Kč — Fejtíci z Brtnice pred 2 rokmi

„Sme bratranci, je síce medzi nami veľký vekový rozdiel neboli sme si nikdy nejak bliizky ale aj tak som ťa mal vždy rád.“
21 € — Lukáš Žuffa pred 2 rokmi

777 Kč — Petra Vetýšková pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

3 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi