Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Jihlava, Komárovice / Zbierku organizuje Leona Mašterová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Marek po mozkové mrtvici to s tříkolkou znovu rozjede

Vybraných 122 144 Kč z 99 840 Kč
Zostáva -12 dní
122 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Marek je manžel mé sestry. Letos oslaví 40. narozeniny. Před 6 lety v roce 2016 prodělal těžkou cévní mozkovou mrtvici, která byla komplikovaná krvácením do mozku s následnou operací. Je tak ochrnutý na pravou polovinu těla. Po dlouhých rehabilitacích se podařilo, že Marek chodí o francouzské holi. Bohužel v důsledku ochrnutí dochází ke kontrakturám – chorobným stahům svalů na pravé noze a deformaci plosky nohy. Další velký problém je, že cévní příhoda poškodila centrum řeči a Marek není schopný mluvit ani psát. Komunikační schopnosti jsou nulové. Jeho děti 10letý Tadeášek a 6letá Natálka si s tátou nikdy nepopovídají. Ztráta komunikace a pohybový hendikep ho velmi izolují od okolního světa.

Speciálně upravená trojkolka s elektrickým pohonem je pro Marka způsob, jak zůstat aktivní, a to i v kruhu rodiny a přátel. 

Je to šance na vystoupení z každodenního stereotypu. Společné zážitky jsou důležité pro každou rodinu. O to víc pro rodinu, jakkoli znevýhodněnou.

Trojkolka bude vyrobena od firmy Hugo Bike na míru vzhledem k Markovu postižení. Bude bezpečná a pro moji sestru při manipulaci snadno rozložitelná a skladná do auta.

Sestra je obětavá a skromná. Dosud vše zvládala sama s podporou rodiny. Pořízení trojkolky je pro ni ale až přespříliš nákladné, a proto jsem se rozhodla založit sbírku a poprosit o pomoc i vás.

Před nemocí mezi Markovy koníčky patřilo cestování, fotografování, auta, vojenská technika, zbraně, jízda na kole. Dnes může pouze fotit. Fotí pomocí levé ruky.  Je to velmi obtížné, ale pro Marka je to způsob, jak navazovat společnou „řeč“.

Předem velice děkuji všem, kteří pomohou Markovi svým příspěvkem život žít, a ne pouze přežívat.

Zbierku dosiaľ podporili 108 darcov

1 221 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

1 000 Kč — Pája s rodinkou pred 3 mesiacmi

100 Kč — Renca pred 3 mesiacmi

500 Kč — Lucie Rybáčková pred 3 mesiacmi

„Přeji hodně sil !“
1 000 Kč — Iva Divišová pred 3 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

4 673 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi