Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

České Velenice / Zbierku organizuje Renata Fleischmanová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

Vybraných 81 332 Kč z 920 000 Kč
Zostáva -688 dní
9 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Renata a je mi 43 let. Mám celkem 4 děti, 23letou dceru Sáru, 20letého syna Jiříka, který se mnou už nežije, a 2 nezletilé syny Šimona a Reného. René nemá v rodném listě uvedeného otce, Šimon ho má, ale s otcem se nestýká, otec o něj neprojevuje zájem.

V prosinci roku 2020 mi byla diagnostikována leukémie. Poté jsem nastoupila do FN Plzeň, kde jsem podstoupila 6měsíční chemoterapii. V červnu roku 2021 mi byla transplantována kostní dřeň od neznámého dárce z Německa. Transplantovaná dřeň se neuchytila a nadále jsem dojížděla na lékařské kontroly.

V lednu tohoto roku mi byl diagnostikován zhoubný nádor v pánevní oblasti. Na základě tohoto nálezu bylo rozhodnuto o ukončení léčby a bylo přistoupeno k paliativní péči.

V současné době žiji v jedné domácnosti se svými syny Reném a Šimonem, a mou maminkou, která je odkázána na péči mé zletilé dcery, neboť je částečně slepá. Já na péči o ní již bohužel nemám sílu.

Žijeme v rodinném domě, který je ve vlastnictví ze 3/4 mém a z 1/4 mé maminky.

Ještě v době, kdy jsem byla zdravá a docházela pravidelně do zaměstnání, jsem si půjčila peníze. Část domu je mým jediným vlastnictvím a pokud nebude tento dluh uhrazen, hrozí, že po mé smrti o něj děti přijdou.

Ve chvíli, kdy mi byla diagnostikována leukémie jsem přišla o pravidelný příjem ze zaměstnání, a dluh jsem přestala splácet. Do té doby jsem svůj dluh pravidelně hradila.

Celkový dluh byl ve výši 1 200 000 Kč. Uhradila jsem 280 000 Kč, zbývající dluh je ve výši 920 000 Kč.

Toto budou muset splatit po mé smrti mé děti. Nyní se svou rodinou řešíme, co bude dál. Až z tohoto světa odejdu, bude se o Šimona a Reného starat jejich sestra Sára. Nebude to pro Sáru lehká situace, protože má sama 2 malé děti – 4měsíční Nelu a 4letého Kevina).

Není nikdo z rodiny, kdo by mohl Sáře s péči o sourozence a o domácnost pomoci. Proto se obracím pro pomoc na Vás. Chtěla bych svým dětem zajistit co možná nejjednodušší nový život po mém odchodu.

Vybrané finanční prostředky dopomohou k umoření dluhu na rodinném domě. Je pro mě důležité, aby mé děti mohly i nadále žít v tomto domě, protože je to pro ně přirozené bezpečné prostředí.

Sára bude muset zajistit pro své sourozence důstojné bydlení, aby jí byli svěřeni do péče.

V případě, že by nebyla schopná zajistit vhodné bydlení, hrozí, že budou děti umístěny do dětského domova.

O finanční pomoc také žádám, aby na všechny starosti nebyla má 23letá dcera Sára sama, a aby se dětem po mé smrti neprodala střecha nad hlavou. To je v současné chvíli to jediné, jak jim mohu můj odchod usnadnit. Z celého srdce děkuji za pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 176 darcov

„Zázraky se někdy dějí.“
220 Kč — V.V. pred 2 rokmi

212 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

1 000 Kč — Václav Žák pred 2 rokmi

100 Kč — Radmila pred 2 rokmi

„Hodně sil ❤️“
373 Kč — Vlaďka Súkeníková pred 2 rokmi

„Myslím na vás, přeju hodně štěstí. Sari buď silná 💕“
100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Jiřina Pelechová pred 2 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi