Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Brno / Zbierku organizuje Michaela Mikulenková zc.manzes@aleahciMavoknelukiM

0 %

Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Vybraných 283 308 Kč z 270 000 Kč
Zostáva -1027 dní
105 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Michaela Mikulenková a společně s vámi chci pomoct mé kamarádce a bojovnici Adrianě. Je jí teprve 21, přesto už toho má neskutečně moc za sebou. Před sedmi lety jí našli nádor v hlavě.

Pár dní zpátky jsem si všimla příspěvku, ve kterém popisovala, že chce podstoupit léčbu kmenovými buňkami, aby mohla být samostatná. Samotný zákrok a doplňující terapie se pohybují ve výši půl milionu a neproplácí je pojišťovna.

Proto jsem se pro ni rozhodla zřídit sbírku, kde bych s pomocí všech dárců, chtěla vybrat alespoň polovinu z půl milionu, abych její rodině co nejvíce pomohla v této těžké době. Budu všem skvělým lidem moc vděčná. Děkuji.

Adrianin příběh

Ahoj,

do léta roku 2014 jsem žila veselý život pubertální dívky. Ale tím rokem to taky skončilo. Kvůli mým častým potížím mi byla doporučena návštěva odborné lékařky, což mi bylo osudné.

Bylo mi sděleno, že mám v hlavě nádor, který je bohužel velmi špatně uložen. Také jsem si vyslechla, že bez určitého vyšetření nikdo nemůže vědět, o jaký typ nádoru jde.

Hlavou mi běželo: Mám rakovinu? Zemřu? Všechny tyhle otázky samozřejmě doprovázel pláč… Do pár dní jsem byla po operaci s výsledkem, že jde o nádor nezhoubný, a já že jsem v pořádku. Zdání ale klame…

Ještě několik dnů jsem byla v umělém spánku a můj stav po probuzeni šokoval nejen mé rodiče. Probrala jsem se s neschopností samostatně dýchat, hýbat se, a dokonce ani oči jsem nemohla otočit. Prostě ležák napojen na přístroje.

Několik dnů jsem se učila základním věcem a poté následoval několikaletý pobyt v rehabilitačních ústavech. Hned od začátku jsem se vrhla do boje a bojuji dodnes.

Vypracovala jsem se k vozíku, následně chodítku, uspěla jsem u maturitní zkoušky a nyní usiluji o studium psychologie, která mě naprosto fascinuje. K němu ale potřebuji bydlet v místě školy, což nevím, jestli za těchhle okolností zvládnu.

Několikrát ročně absolvuji neurorehabilitaci, kde mi doporučují léčbu kmenovými buňkami. Neurorehabilitace i zákrok kmenovými buňkami ale bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou, a jsou finančně dost náročné. Proto bych byla vděčná za každý příspěvek na mou léčbu.

Tak ráda bych zase sama chodila a myslím si, že jdu po správné cestě, jenže pouhá vůle bohužel nestačí… Budu vděčná za jakýkoli příspěvek, který mi pomůže k návratu do normálního života.

Děkuji nastotisíckrát a věřím, že společnou silou to zvládneme. Adriana

 

Video s životním příběhem Adriany

07. 02. 2021

V roce 2018 vystupovala Adriana na benefiční akci Životní příběhy známých i neznámých, odkud si můžete poslechnout celý její příběh.

Video sice trvá necelé čtvrt hodiny, ale z jejího příběhu mrazí.

https://youtu.be/Claus7bSpgw

Zbierku dosiaľ podporili 152 darcov

„Milovaná Adrianko, tyto peníze Ti s láskou posílá paní Františka, které jsem o Tobě vyprávěla. Stále na Tebe myslíme a přejem Ti ZDRAVÍ, ZDRAVÍ, ZDRAVÍ. Jana Č.“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„převod ze sbírky Balíčky pro čistý les“
121 Kč — Nadační fond pomoci pred 3 rokmi

30 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přeji mnoho sil a brzké uzdravení!“
373 Kč — Tom Kachel pred 3 rokmi

„Hodně štěstí! “
400 Kč — Kristýna G. pred 3 rokmi

500 Kč — Radek Soukup pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Vendula S. pred 3 rokmi

1 953 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 956 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu