Kolo pro Adámka, ať i s ochrnutím může mít trochu svobody

Libochovice / Zbierku organizuje Městský úřad Libochovice zc.manzes@aleirbag.avokzahcorp

{}
0 %

Kolo pro Adámka, ať i s ochrnutím může mít trochu svobody

Vybraných 61 181 Kč z 189 000 Kč
Zostáva -385 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. marec 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Adámkovi je nyní 16 let. Do svých 11 let to byl uličník, jako kluci bývají. Všude běhal, lezl, jezdil moc rád na kole. Stavěl si různé rampy a pak je na kole přeskakoval. Často chodil s tátou na ryby a na houby. Pak však přišla nemoc, která nám ho málem vzala. V lednu 2017 se Adámek nakazil infekčním bakteriálním zánětem mozkových blan s pravostrannou encefalitidou. Dlouho byl v umělém spánku a po probuzení zůstala levá strana těla nehybná. Po nemoci se u Adámka projevila epilepsie. Pobyt v nemocnici trval dlouhých 8 měsíců, pak následovaly lázně, rehabilitace. I přesto je stále upoután na vozíček a dokáže hýbat jen pravou stranou těla. Mentální vývoj je na úrovni 6 – 8let.

Adámek si moc přeje kolo – handbike, aby mohl být alespoň trochu nezávislý a mít tak trochu své klučičí svobody i přesto, že je ochrnutý na půlku těla.

Kvůli péči o syna zůstal jeho otec doma ze zaměstnání, vozí ho do školy a k lékařům a já mohu pracovat jen na částečný úvazek. Z našich příjmů nejsme schopni takto drahé kolo ušetřit a Adámkovi jej koupit.

Moc všem děkuji a oceňuji všechny ty, kteří se rozhodnete přispět a splnit Adámkovi jeho sen. Rád by zase jezdil na kole a já bych ho opravdu moc ráda viděla znovu jezdit a smát se.

Děkuji Vám!

Zkouška kola

09. 05. 2022

Bohužel navzdory všem ochotným dárcům to vypadá, že nedosáhneme cílové částka. Rodina hledá další alternativy. Adámek si byl vyzkoušet i levnější kolo. Toto kolo je bez přídavného elektromotoru, Adámek by musel více zapojit svoje síly.

Epilepsie

15. 12. 2021

Jak bylo uvedeno, Adam mimo jiné trpí epilepsii. Bohužel záchvaty se nevyhýbají ani předvánočnímu období, aktuálně mívá záchvaty každý den. Přesto se snaží rodina vymýšlet pro Adama aktivity a zpestření jednotlivých dnů.

Poděkování

15. 12. 2021

Rodiče si velmi váží veškeré pomoci a děkují všem dárcům. Tatínek minulý týden absolvoval očkování proti covidu a projevily se nepříjemné vedlejší příznaky, péči o Adama musela převzít maminka. Snížil se jim tak opět pravidelný příjem financí.

Zbierku dosiaľ podporili 73 darcov

„Snad se Vam podari nasetrit aspon na levnejsi variantu kola. Preji Adamkovi a cele Vasi rodine hodne stesti!“
555 Kč — Angie pred rokom

„Moc Vám přeji, ať to vyjde!“
600 Kč — Angie pred rokom

„Hodne stesti Adamku!“
250 Kč — Angie pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Petra Dohnálková pred rokom

„Hodne stesti!“
250 Kč — Ange pred rokom

150 Kč — Petra Dohnálková pred rokom

200 Kč — Petra Dohnálková pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi