Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Hlubočky / Zbierku organizuje Marcela Vrtělová zc.manzes@alecraMavoletrV

{}
0 %

Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Vybraných 20 058 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -1148 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ondra je sedmiletý kluk, který trpí hned několika vrozenými vadami srdce a sluchu. Lékaři mu navíc diagnostikovali mentální retardaci s atypickým autismem. Ve třech letech Ondrášek začal napadat na nožičky a přišla další rána… Perthesova choroba, vážné onemocnění pohybového aparátu.

Váš příspěvek umožní Ondráškovi absolvovat léčebnou terapie na koních (hipoterapii) a navštěvovat rehabilitace v Olomouci. V nejbližší době chce rodina vyhledat také ergoterapii, která by Ondrovi pomohla s nácvikem běžných činností.

Když Ondrovi diagnostikovali Perthesovu chorobu, nesměl chodit a strávil rok na vozíčku. „V jeho věku chtěl běhat a hrát si. Vysvětlit mu, že nesmí chodit, bylo velmi těžké,“ vzpomíná maminka.

Ve čtyřech letech se podrobil oboustranné operaci kyčlí a strávil 8 týdnů se zasádrovanými nožičkami. Po sundáni sáder se učil znovu chodit. Bylo to velice bolestivé období pro celou rodinu.

„O prázdninách nám přišla zpráva z nemocnice, kde byl syn na genetickém vyšetření, že se u něj našla mutace genu a vše nasvědčuje tomu, že trpí genetickým onemocněním,“ líčí nejnovější informace maminka.

Dnes chlapeček chodí, ale chůze je stále nemotorná i kvůli svalové hypotonii. Pro zlepšení zdravotního stavu je potřeba intenzivně cvičit. „Jezdíme pravidelně do Jánských Lázní a letos jsme byli dvakrát na intenzivní hipoterapii v Miráklu u Bohuslavic. Od července jsme začali navíc každý týden docházet do Olomouce k velice šikovné fyzioterapeutce do Centra pohybu a celostní diagnostiky, která cvičí metodou Kombi Komplex, cvičení však neproplácí pojišťovna,“ dodává maminka.

Všem dárcům moc děkujeme.

Děkujeme

28. 12. 2020

Děkujeme Všem dárců díky Vám se nám podařilo dojít do cíle.Moc si toho vážíme .Ondra z maminkou

Poděkovani

14. 12. 2020

Děkujeme všem, kteří přispěli na naší sbírku. Výtěžek bude použit na hipoterapii, která se uskuteční začátkem března, a na fizioterapii, kterou navštěvujeme jednou tydně. Budeme moc rádi, když se podaří vybrat celou cílovou částku. Moc děkujeme a přejeme klidné prožití svatku vánočních.

Kleefstraův syndrom

07. 10. 2020

Ondráškovi se potvrdil Kleefstraův syndrom. Je jen pár lidí u nás s tímto genetickým o nemocněnim, co způsobuje poruchu řeči, středně těžkou až těžkou mentální vadu, srdeční vadu, sluchovou, hipotoni, nespavost a jiné problémy, ale aspoň víme, co stojí za Ondráškovými potížemi.

Zbierku dosiaľ podporili 32 darcov

2 600 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ať se Ondráškovi daří.“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přejeme hodně sil, vytrvalosti a krásných pokroků😊💕“
500 Kč — Šestákovi pred 3 rokmi

121 Kč — Pelíšek pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky
86 %

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky

Nenechme zlo Bez trestu
24 %

Nenechme zlo Bez trestu