Extrémní záplavy zasáhly Porto Alegre. Pomozme!

celá ČR / Zbierku organizuje Iveta Mackovíková zc.liame@avocmada.tevI

{}
0 %

Extrémní záplavy zasáhly Porto Alegre. Pomozme!

Vybraných 4 125 Kč z 50 000 Kč
Zostáva 11 dní
8 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ana Berni Helebrandt je má švagrová žijící se svojí dcerou, mou neteří Biancou, v Porto Alegre v Brazílii.

Když jsem se dozvěděla, co se stalo, a že Porto Alegre je povodněmi postiženo nejvíce, ihned jsem se s ní spojila.

Anička mi popsala situaci a je hrůzná. Dokonce mi poslala foto, jak po ulicích kolem domů ve vodě, která zde stojí, plavou krokodýli (na fotce v galerii v zeleném kroužku).

Situace je příšerná. Měla jsem o ně strašný strach. Naštěstí jsou obě fyzicky v pořádku, ale jejich přátelé, sousedi, známí a další občané města potřebují pomoc.

Chtěla jsem jim poslat oblečení, deky a potraviny, zkoušela jsem se spojit například se Zásilkovnou, jestli by uměli v tomto pomoci nebo alespoň poradit. Odpovědi jsem se bohužel nedočkala. Pátrala jsem po způsobu, jak jim pomoci, ale poslat například jen 50kg balík do Porto Alegre by mě vyšlo téměř na 26tis, které opravdu nemám a ty věci, co bych sehnala jen já sama, by ani neměly hodnotu dopravy. Proto mi jako nejrozumnější způsob, jak pomoci, přišlo uspořádat sbírku.

Jak sbírka pomůže?

Sbírku chci adresovat Aničce, své švagrové (paní ve vínovém tričku na titulní fotce), která ač sama žije v ohnisku záplav, její prioritou je pomoc všem, které záplava postihla více, a kterým spolu s mou neteří pomáhají kdykoliv je to jen možné.

Pomáhají všechny tyto lidi udržet v suchu a teple, jelikož v Brazílii teploty aktuálně stále klesají s blížící se zimou, a nakrmené. Snaží se jim zajistit i dočasné ubytování a případně zachránit, co z jejich domovů zbylo. Pomáhají také zvířatům, která přišla o domov či majitele.

Peníze ze sbírky tudíž využije na nákup potravin do centrální kuchyně, kde se lidé stravují nebo se zde pro ně připravuje strava. Také krmivo pro zvířata, jež přišla o své domovy a majitele. Suchého čistého oblečení, dek a dalších věcí nezbytných pro přechodný pobyt či náhradu věcí nezbytných pro život, které lidem povodeň zničila či odnesla.

Cílová částka je jen orientační. Já i Anička budeme nesmírně vděčné za jakoukoliv částku, která se vybere.

Pojďme společně ukázat Aničky dcerce a mé neteři, že je z poloviny součástí empatického a solidárního národa, který jí i jejím blízkým, přátelům, sousedům či známým a celkově všem občanům Porto Alegre, dokáže alespoň trochu pomoci v tak obtížné situaci. Předem moc děkuji za přečtení, a samozřejmě pomůžete i jen tím, že budete tuto sbírku sdílet. Mockrát děkujeme!

----------

Odkazy na událost:

Zbierku dosiaľ podporili 6 darcov

1 000 Kč — Papa Tony pred 4 dňami

500 Kč — Kateřina Ž. pred týždňom

252 Kč — Michel pred 3 týždňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Držte se 🥰“
373 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami