Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Hostinné / Zbierku organizuje Zdeněk Lukáš zc.anbecel-avozmah@avohcorks

{}
0 %

Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Vybraných 104 236 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 50 dní
52 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 13. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Zdenda, je mi 47 let. Jsem ženatý a s manželkou máme krásnou 7letou holčičku. Od prosince minulého roku rehabilituji v Hamzově léčebně na spinálním oddělení. Koncem června jsem totiž nešťastnou shodou okolností havaroval na elektrické koloběžce.

Sjel jsem do příkopu, kde jsem hlavou narazil do betonového sloupku. Bohužel jsem neměl helmu ani jiné ochranné pomůcky. Při převozu do nemocnice jsem zjistil, že je zle. Nedokázal jsem pohnout rukama ani nohama. Po probuzení v nemocnici mi bylo sděleno, že mám zlomený 3. a 4. krční obratel.

V současnou chvíli jsem tak na vozíku, nohy vůbec necítím, ale vlivem intenzivní rehabilitace a tvrdé dřiny začínám hýbat rukama. Potřebuji pomoc ve všech běžných věcech jako je např. polohování na posteli, přemístění na vozík, pomoc při jídle, hygieně atd.

Z výtěžku sbírky uhradím stropní závěsný systém, který mě a rodině pomůže dostat se do koupelny. Dále potřebuji koupit mechanický vozík na pohyb po bytě. Pojišťovna uhradí jen elektrický, který mi umožní pohyb venku.

Pilně cvičím a doufám, že jednou se alespoň postavím na nohy. Po ukončení rehabilitace se chci vrátit domů, kde budu kompletně závislý na pomoci manželky a maminky. Bydlíme totiž ve velmi malém bytě, který je pro mě plný bariér.

Za každou částku, kterou mi přispějete, vám chci předem od srdce poděkovat, velice mi tím pomůžete, žít důstojný život se svojí rodinou.

Kopretina na plese

18. 05. 2022

Děkuju všem kamarádům, známým i neznámým za finanční dary k pořízení zdravotních pomůcek. Těší mě, kolik lidí soucítí s postiženými lidmi a posílá peníze. Plošiny a stropní zvedák jsou schváleny, čekáme na instalaci. Stále na sobě makám, ale snažím se přijít i na jiné myšlenky, odreagovat se. Posílám foto ze spinálního plesu z léčebny s tématem Ze života hmyzu. P.S. ta hezká kytičky jsem já :-)

Zbierku dosiaľ podporili 42 darcov

625 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Zdendo, přejeme ti, ať ti to klapne!“
7 777 Kč — Spinálníček pred 2 týždňami

200 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Ať jsou pokroky každým dnem lepší , byť i píď, .... ti přejí Soukupovi :)“
5 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Luky, drž se....Alča a David Kalenský“
1 000 Kč — Alena Kalenská pred mesiacom

111 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Držíme Vám pěsti a věříme, že zázraky se dějí. Zvládnete to 🙂“
2 000 Kč — Pepa a Míla Pavlovi pred mesiacom

„Držte se.“
1 000 Kč — Petr Efler pred mesiacom

„Zdendo, přeji ti ať se dáš co nejdříve do kupy. “
1 000 Kč — Hedvika Cilerova pred mesiacom